Společnost vshosting~ dosáhla loni obratu bezmála čtvrt miliardy

Podle předběžných výsledků dosáhla společnost vshosting~ v loňském roce obratu 246 milionů korun, což představuje téměř 20% nárůst oproti roku 2021. V loňském roce spustil vshosting~ privátní cloudy na VMwaru, managed služby na Amazon Web Services a managed hosting nad Microsoftem.

Obliba jejich služeb a rozšíření portfolia vedla bezesporu k růstu tržeb. Rok 2022 tak byl jen dalším potvrzením silné pozice vshostingu na českém a slovenském trhu.

“Jsme největší hostingová firma v Česku. Klienti jsou s námi spokojení, což dokládá i jejich hodnocení 9.8 z 10 možných, které ukazuje jejich spokojenost s řešením požadavků,” říká zakladatel a CEO firmy Damir Špoljarič. K tomu dodává: “V roce 2023 i přes očekávanou ekonomickou recesi plánujeme obdobně velký růst či mírně vyšší, a to zejména díky aktivní expanzi firmy do Maďarska. To se pojí samozřejmě s oslovováním nových cílových skupin na již obsazených trzích, kde již vshosting~ dominuje.“

Od roku 2020 je vshosting~ součástí německé skupiny Contabo, která patří mezi nejrychleji rostoucí hostingové firmy na globálním trhu. „Naše společnost Contabo je velmi aktivní nejen v rámci vlastní expanze (nově např. Austrálie nebo Anglie), ale vshosting~ je díky skupině výrazně silnější v mnoha ohledech, a proto rosteme výrazně rychleji a stabilněji,“ doplňuje Damir Špoljarič.

Společnost vshosting~ je největším poskytovatelem prémiového hostingu v České republice. Vznikla v roce 2006 a k dnešnímu dni pečuje o více než 8 000 serverů českých i zahraničních internetových projektů. Mezi internetové servery, kterým zajišťuje vshosting~ provoz, patří například internetové obchody GymBeam, Košík.cz, Notino, Pilulka a stovky dalších, ale i technologické společnosti jako Shoptet nebo Shopsys. Firma vshosting~ hostuje více než 60 % českého a slovenského e-commerce trhu a disponuje vlastním datacentrem. Více informací najdete zde.

Newsletter