Společnost XTB získala licenci pro trh v Jihoafrické republice

Dceřiná společnost XTB – XTB AFRICA (PTY) LTD získala licenci od místního regulátora FSCA (Financial Sector Conduct Authority), která jí umožňuje vstup na jihoafrický trh.

Dlouhý a komplexní licenční proces byl završen kladným rozhodnutím regulátora dne 10. srpna 2021. Nově zřízená kancelář v Jihoafrické republice je prvním krokem v rozvoji byznysových aktivit společnosti XTB v jihoafrickém regionu.

Získání licence v Jihoafrické republice představuje další krok v globální expanzi společnosti XTB. 11. července tohoto roku získala její jiná dceřiná společnost XTB MENA Limited licenci od DFSA (Dubai Financial Services Authority), díky níž zahájila provoz ve Spojených arabských emirátech. Strategickým cílem skupiny XTB je vybudovat globální značku, která nabízí různorodé investiční příležitosti šité na míru individuálním preferencím klientů z celého světa.

„Rok 2021 se v naší společnosti nese ve znamení globální expanze, kterou nyní podtrhuje náš vstup na trh v Jižní Africe. Podobně jako v rámci projektu MENA je pro nás jihoafrický trh důležitý sám o sobě, přičemž zároveň představuje odrazový můstek pro naši budoucí expanzi na sousední trhy. Našim novým zákazníkům zde budeme samozřejmě poskytovat stejně kvalitní služby, špičkové technologie, komplexní investiční nabídku a nejlepší podporu na trhu jako na všech ostatních trzích,“ řekl Omar Arnaout, CEO společnosti XTB.

XTB je broker kótovaný na varšavské burze cenných papírů, který nabízí širokou škálu investičních nástrojů – od fyzických akcií a ETF a CFD na forex přes indexy až po komodity. Jihoafrická republika je čtrnáctou zemí, kde má společnost XTB svoji kancelář. V České republice a na Slovensku má XTB lokální zastoupení jako jeden z mála brokerů a tento standard drží napříč svými pobočkami. S tím se pojí řada významných výhod pro klienty, mezi které patří např. komunikace v lokálním jazyce, možnost sjednat si osobní schůzku apod.

Broker XTB se také soustavně věnuje vzdělávání svých klientů, ale i široké veřejnosti, a to zcela zdarma. Mezi nejvýznamnější vzdělávací akce patří pravidelné investiční konference – výběr toho nejlepšího z nich si můžete přehrát zdarma zde. Dále broker XTB tvoří vzdělávací kurzy zaměřené na trading či investování s externími partnery, kteří patří mezi špičku ve svém oboru. Nejnovější kurz tradingu od XTB, který je zaměřen na snadno uchopitelnou strategii pro každého, si můžete zdarma projít zde.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Newsletter