StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední Evropě, zahájil rok rekordem

StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední Evropě, zahájil rok 2018 rekordem – za první tři měsíce získal více investic, než za celý předchozí rok. Loni deset úspěšných startupů získalo 2,3 milionu EUR od andělských investorů a venture kapitálu. Za první čtvrtletí roku 2018 již StartupYard tuto částku překonal a získal investice v celkové výši 3,3 milionu EUR. Od svého vzniku v roce 2011 zprostředkoval StartupYard investice za již více než 10 milionů EUR.

Právě začíná 10. investiční kolo, jehož tématy jsou automatizace, blockchain a budoucnost práce. Přihlášky je možné podávat do konce června. Program začne v září a potrvá tři měsíce. Po jeho skončení budou mít startupy, které v akcelerační fázi dosáhly nejlepších výsledků, možnost získat financování na další rozvoj až ve výši 100.000 EUR. Investiční kolo bude opět zakončeno konferencí Demo Day, kde startupy představí své produkty.

„Loňský rok přinesl rekordní výši investic, ale letošní ho již nyní překonal. Ukazuje to neustále rostoucí zájem a důvěru investorů v nové technologie a neotřelé nápady. Proto jsme v minulém roce poprvé v historii StartupYardu zorganizovali dvě akcelerační kola a i letos plánujeme vyjít vstříc zájmu investorů i startupů o účast v našich programech,” uvedl Cedric Maloux, ředitel StartupYardu.

Cílem StartupYardu je již od roku 2011 pomáhat zajímavým startupům růst a proto získat investice k dalšímu rozvoji. K tomu využívá síť kontaktů s investory a akce, určené k setkávání zájemců o investice s investory. Proto každoročně pořádá Demo Day a Investor Week, kde se tyto dvě skupiny mohou setkat a zahájit vzájemná jednání o potenciální spolupráci. StartupYard také využívá síť 150 expertů v roli mentorů, které pomáhají startupům v jeho programu definovat strategii a uspět na trhu.

Newsletter