STIGA přináší revoluci v péči o trávník, představuje nejchytřejší autonomní sekačku světa

Díky více než 30 patentům včetně prediktivní technologie je autonomní robotická sekačka STIGA plně samostatná při údržbě trávníku a zajistí tak přirozeně zdravější a krásnější zahrady

Společnost STIGA, přední evropský výrobce a distributor zahradní techniky a vybavení, dnes uvedla na trh autonomní robotickou sekačku STIGA A1500 – vůbec první sekačku, která kombinuje systém RTK GPS s patentovanou technologií aktivního naváděcího systému STIGA (Active Guidance Systém – AGS). Tím zajišťuje nerušený signál, který předchází neposečení některých míst a zajištuje ty nejrovnoměrnější a nejkrásnější trávníky.

Majitelé zahrad hledají stále efektivnější způsoby péče o trávník, díky čemuž roste exponenciálním tempem poptávka po robotických sekačkách. Předpokládá se, že trh poroste o 15,5 % každý rok až do roku 2028. Nicméně problémy jako je ztráta signálu GPS, neflexibilní vodící kabely a blokace rádiového signálu zanechávaly na trávníku neposekaná nebo naopak nadměrně sečená místa a vyžadovaly zásah majitele.

Inženýři společnosti STIGA nyní připravili půdu pro zcela novou, plně autonomní generaci sekaček pro soukromé zahrady, jejímž prvním představitelem je právě autonomní robotická sekačka STIGA. Jde o revoluci v péči o trávník díky zcela samostatnému a trvale plynulému systému sečení.

Autonomní robotická sekačka STIGA je doposud nejinteligentnější autonomní sekačkou a je vybavena více než 30 patentovanými konstrukčními prvky a technologiemi. Jako první využívá prediktivní patentovanou technologií AGS společnosti STIGA, která spolu s RTK GPS zlepšuje spolehlivost 4G signálu i skrz zahradní prvky jako jsou zdi, ploty, živé ploty a kůlny, které obvykle snižují kvalitu signálu vůči jejich referenčním stanicím.

Díky špičkové technologii se autonomní robotická sekačka STIGA naučí, kde je slabý nebo přerušovaný příjem GPS, a kde jsou na zahradě slepá místa. Tyto informace využívá k naplánování nejefektivnější trasy sečení na každý den a přesně předpovídá, kde a kdy má sekat. Robotické sekačky STIGA nepotřebují využívat denně několik sekacích cyklů. Sečou pouze ve dvou denních cyklem, čímž umožňují stéblům trávy, aby se znovu správně postavila a pokračovala ve zdravém růstu. Díky dokonalému propojení s referenční stanicí po celé trase zajistí autonomní robot STIGA nejen pravidelné a přesné sekání každé jednotlivé zóny trávníku, ale také to, že žádná místa nebudou opakovaně posekána, což by vedlo k nerovnoměrnému výsledku.

„Na světovém trhu robotických sekaček se sice objevily nové technologie, jako jsou systémy rozpoznávání překážek, mapování a paměť trávníku, ale ty nejsou dostatečně účinné, aby zaručily dokonalou údržbu trávníku,“ říká Sean Robinson, generální ředitel společnosti STIGA. „Autonomní robotická sekačka s patentovanou technologií AGS prošla mimořádně přísným procesem, v němž naši inženýři zpochybnili vše, co STIGA i ostatní výrobci dělali doposud. Výsledkem je prvotřídní produkt, který díky technologiím pomáhá lidem dosáhnout zdravého trávníku a zahrady skutečně udržitelným a efektivním způsobem. Majitelé si díky tomu mohou ve svém drahocenném volném čase naplno užívat svou zahradu.“

Autonomní robotická sekačka STIGA je také první, která využívá virtuální obvod založený na GPS namísto neflexibilních kabelů. Obvod není třeba fyzicky nastavovat a lze jej bez problémů měnit podle změn v uspořádání zahrady. Například pokud chce někdo v létě přidat gril nebo pokud potřebuje upravit obvod kvůli růstu vegetace nebo jiným prvkům v zahradě, které se proměňují v důsledku přirozených přírodních cyklů.

Obvod lze spravovat prostřednictvím aplikace STIGA.GO, kde mají majitelé plnou kontrolu nad chováním a stavem svého robota. Prostřednictvím aplikace mohou majitelé také spravovat nastavení, plánování, zónování, vzory sečení, nastavení výšky sečení, upozornění na překážky, nastavení zakázané zóny, úklid hranic nebo integraci hlasového asistenta, a to pouhými několika kliknutími.

Bezchybně plynulé a udržitelné sečení

STIGA je předním světovým inovátorem a výrobcem zahradní techniky. Její inženýři vyvíjejí produkty, které mění způsob, jakým lidé v celé Evropě zahradničí. Výrobky STIGA jsou navrženy a vyráběny podle nejvyšších standardů. Jsou konstruovány tak, aby vydržely a zároveň aby jejich užívání i údržba byly snadné a přinášely radost. Autonomní robotická sekačka STIGA, která byla dnes uvedena na trh, byla vytvořena inženýry společnosti STIGA s cílem přinést revoluci v péči o trávník díky zcela inteligentnímu, trvale plynulému a udržitelnému systému sečení.

Vedle technologie AGS je autonomní robotická sekačka STIGA také efektivnější a šetrnější k přírodě. Využívá technologii STIGA ePower, která zaručuje nejlepší životnost baterie v oboru a vynikající energetickou účinnost. STIGA ePower vydrží pracovat déle mezi jednotlivými nabitími, aby se o trávník řádně postarala již při dvou sekacích cyklech denně, takže nikdy neplýtvá časem a energií majitelů.

V závislosti na modelu je sekačka vybavena čtyřmi nebo šesti otočnými noži z uhlíkové oceli, které se točí rychlostí až 2850 otáček za minutu a zajišťují tak vysoký výkon sečení.  Ostré nože poskytují kvalitní řez a přitom udržují přirozené prostředí, neboť trávě umožní se přirozeně uzavřít a zahojit. Tráva tak zůstává zdravější, nedochází ke žloutnutí špiček a pocit pod nohama je měkčí a jemnější – v konečném důsledku krásně posekaný a vysoce kvalitní trávník.

Autonomní robotické sekačky STIGA budou dostupné online a v maloobchodních prodejnách v Česku.

Skupina STIGA patří mezi přední evropské výrobce a distributory zahradní techniky a vybavení. Skupinu tvoří pět značek, které mají v tomto oboru staleté zkušenosti a zároveň drží krok s technologickým a digitálním vývojem. Vedle prémiové značky Stiga jsou to další čtyři značky: Alpina, Mountfield, Castelgarden a Atco. Skupina Stiga prodá ročně více než milion zahradních strojů a působí v 70 zemích světa. Společnost Stiga se sídlem v Castelfrancu (Veneto, Itálie) sdružuje talenty ze 41 zemí a ztělesňuje dokonalost Made in Italy v mezinárodním měřítku.

Více informací o produktu: www.stiga.cz

Ceny autonomní robotické sekačky STIGA A1500 již od 79990 Kč. Informace o prodejních místech na www.stiga.cz.

Newsletter