Studenti chtějí do Skupiny ČEZ – je Nejžádanějším zaměstnavatelem 2018

Kam po škole do zaměstnání? Pro většinu studentů je první volbou Skupina ČEZ. V anketě Nejžádanější zaměstnavatel, pořádané Klubem zaměstnavatelů ve spolupráci s globální studentskou organizací AIESEC, letos získala první místo.

V průzkumu o vysněném zaměstnavateli hlasovali studenti vysokých a středních škol v rámci 16. ročníku soutěže Zaměstnavatel roku. Na pozici nejoblíbenější firmy se Skupina ČEZ vrátila po šesti letech, od roku 2010 stála na stupních vítězů celkem pětkrát.

„Budoucnost české i evropské energetiky se píše právě teď. Proto máme obrovskou radost, že si ji jako perspektivní zaměstnání zvolilo tolik mladých lidí a že zároveň dávají důvěru naší společnosti. Bude nám ctí setkat se s těmi, kteří pro nás hlasovali, v příštích letech pracovně, protože energetici, to jsou z mé vlastní zkušenosti srdcaři,“ řekla k ocenění členka představenstva a ředitelka divize správa Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.

Skupinu ČEZ čeká v nejbližší době významná generační obměna: do roku 2020 bude mít nárok na odchod do důchodu téměř tisíc zaměstnanců. Zároveň se firma dynamicky rozvíjí, například v oblasti obnovitelných zdrojů, či poskytování moderních energetických služeb. „V loňském roce jsme nabrali rekordních 1 626 nových zaměstnanců, z toho šestinu tvořili mladí lidé do 25 let. V posledních několika letech jsme pro studenty spustili řadu zajímavých akcí – motivační programy, stáže, nebo třeba inovační maraton. Ocenění nás proto velmi těší,“ uvedl ředitel útvaru personalistika Skupiny ČEZ Josef Lejček.

Spolupráci se školami a podpoře studentů se Skupina ČEZ intenzivně věnuje již řadu let. V současné době podporuje více než 50 partnerských středních škol a 13 vysokoškolských fakult, má rozvinutý program stáží a stipendií, provozuje rozsáhlý výukový web a zaměřuje se i na vzdělávání učitelů.

Newsletter