SUDOP CIT posiluje ve světě analýzy velkých dat. Kupuje čtvrtinový podíl v Sophia Solutions

Skupina SUDOP, která od roku 2018 buduje v současnosti již jednu z největších IT skupin v ČR, dnes oznámila akvizici české technologické společnosti Sophia Solutions poskytující vyspělé služby z oblasti moderního data managementu.

“Tvořit velká data umí spousta velkých firem, jejich analýzu však už často musí poptávat. Přesně zde je Sophia Solutions špičkou v oboru. Přirozeně tak zapadá do našeho portfolia a pro nás je velkou ctí, že můžeme skrze náš majetkový vstup, dále pomáhat Sophia Solutions rozvíjet se a expandovat”, uvádí Jiří Živnůstka, předseda představenstva SUDOP CIT.

Datové sklady, reporting a pokročilé analýzy dat. To je Sophia Solutions

Sophia Solutions staví na kombinaci know-how v oblasti dat, byznysu, a porozumění potřeb klientů tak, aby se výsledné řešení stalo nedílnou součástí úspěchu zákazníka. “S vedením Sophia Solutions nás spojuje stejné pracovní nasazení i principy práce, které uznáváme v SUDOP CIT. Těším se proto na společné fungování ve skupině SUDOP CIT a po boku společnosti LinkSoft, která je v tomto případě kupujícím”, dodává Živnůstka.

Sophia Solutions zpracovává přes 400 projektů pro více jak 170 klientů, mezi které patří například Baťa, ESET, Vltava Labe Media, či ČSOB. 20 let zkušeností a spolupráce s předními dodavateli cloudových a datových služeb, pomáhá Sophia Solutions prosazovat se nejen v česku, ale i v zahraničí.

„Po měsících příprav vstupu tohoto silného strategického partnera můžeme oznámit, že vše je již dokončeno a SUDOP CIT se stal novým minoritním spoluvlastníkem společnosti Sophia Solutions. Od tohoto spojení si slibujeme především aktivní spolupráci v rámci skupiny SUDOP CIT a posílení pozice této skupiny na CEE trhu“, potvrdil Jan Kadlec, CEO Sophia Solutions. „Spojení se skupinou SUDOP CIT je pro nás skvělá příležitost, abychom se dále posouvali v tom, co umíme nejlépe. Je to zároveň i významný milník v historii naší společnosti“, dodává Jan Kadlec, který, stejně jako všech pět původních majitelů, zůstává ve vedení společnosti.

Stejně jako u ostatních akvizic se Sophia Solutions plynule zařadí do skupiny dvanácti technologických společností, které již ve skupině SUDOP CIT dnes figurují.

Kdo je SUDOP CIT

Sudop CIT je skupina založená majiteli ikonického SUDOP. Ti vedle svého tradičního projektového businessu založili právě SUDOP CIT, aby rozšířila záběr podnikání mimo původní inženýrskou činnost a to primárně skrze akvizice úspěšných středoevropských IT firem.

V posledních letech se skupině SUDOP CIT daří růst organicky a akvizičně o desítky procent ročně. V roce 2023 se jí podaří na tržbách překročit hranici 2,5 mld. Kč a zařadí se tak mezi tři největší IT skupiny v ČR.

Sudop CIT majetkově spadá do korporátní struktury skupiny SUDOP. Svou identitou, podstatou i zaměřením však funguje samostatně a nezávisle, a to tak, aby dál rostla do jedné z největších IT skupin ve střední Evropě.

O Sophia Solutions

Společnost Sophia Solutions působí na českém a slovenském trhu již od roku 2002. Jejím výhradním zaměřením je poskytování řešení pro podporu řízení a rozhodování. Sophia Solutions dodává produkty a služby především v následujících oblastech: datové sklady, reporting, analýzy dat včetně analýzy velkých nestrukturovaných dat, pokročilá datová analytika a Corporate Performance Management.

Strategií společnosti je nabídnout zákazníkovi taková dílčí a komplexní řešení, která se stávají výkonným a efektivním nástrojem pro realizaci cílů společnosti v daném oboru podnikání. Sophia Solutions má již více jak dvacet let zkušeností s tvorbou a provozováním systémů pro podporu řízení a rozhodování u řady významných zákazníků v České republice i v zahraničí.

 

Newsletter