Sven Subotič: Je nesporné, že vláda USA drží ,,Zuckovo dítě“ v šachu

Mám pocit, že řadu běžných uživatelů odpovědi ze strany Marka Zuckerberga příliš neuspokojí. Jeho mnohdy nervózní řeč těla doprovázená některými neurčitými odpověďmi odkazující se převážně na jeho tým, který vše zanalyzuje či prošetří, není zrovna nejlepší vizitkou. Skandál ,,Cambrige Analytica“ odhalil, v jaké době sledování našich internetových stop žijeme. Naše osobní data se za nemalé peníze poskytují pro nejrůznější účely třetím stranám. Můžeme se dočkat i toho, že státy značně zregulují ,,volné“ užívání Facebooku. Jen si takový dekret zkuste představit. Je nesporné, že vláda USA drží ,,Zuckovo dítě“ v šachu. Tato skutečnost bude v uplatňování jejich zájmu nejdůležitějším parametrem, což je možná na celé kauze to nejhorší.

Trh sice ocenil akcie společnosti během Zuckerbergova slyšeni růstem. Můj pohled je trošku opatrnější. Hodně bude záviset na tom, jaký dá během výsledkové sezony společnost guidance. Dal bych hold.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter