Synetech se mění na MeguMethod. České vývojářské studio slaví 8 let a má ambici růst do Evropy

Třicet aplikací, šedesát trhů po celém světě a tři a půl milionu uživatelů. To jsou dosavadní úspěchy českého vývojářského studia Synetech. Pod vedením Vratislava Zimy se zaměřuje na vývoj mobilních i webových aplikací pro Android a iOS a každoročně pořádá soutěž AppParade. V listopadu slaví osm let na trhu a k této příležitosti se mění na MeguMethod – vývojářské studio s globálními ambicemi. Jako první plánuje vstoupit na německý trh a uplatnit své zkušenosti z projektů pro Oriflame, ISIC, Jablotron nebo NN Pojišťovnu.

Synetech založili Vratislav Zima, Daniel Rutkovský a Miroslav Voda v roce 2014. Jako první vyvinuli aplikaci Jukees, která měla propojit hosty v restauracích a barech s místním jukeboxem. „Přišlo nám to jako super nápad, který každý musí ocenit. Nadšení ale opadlo v momentě, kdy jsme zjistili, že nám nic nevydělá. Aplikace měly v té době obrovský potenciál. Bylo jasné, že když se poučíme z prvního propadáku, příležitost rozhodně bude. Brzy nám přišel první velký projekt pro Oriflame, na kterém se podílíme dodnes,” dodává Vratislav Zima, CEO MeguMethod. Pro Oriflame vyvinuli a implementovali platební brány, pop-upy, navigaci nebo vlastní backendový produkt a CMS. V roce 2020 se firma umístila v českém žebříčku Deloitte Technology Fast 50.

V portfoliu MeguMethod najdeme na třicet aplikací aktivních v šedesáti zemích světa. V letošním roce studio počítá s obratem čtyřicet milionů korun. Tým pracoval na projektech pro Jablotron, NN Pojišťovnu a vyvinul aplikaci pro ISIC, která umožňuje studentům využívat studentské výhody. Dále vyvinul aplikaci pro startupy Dudelo nebo JetYou. Jeden ze zajímavých projektů, na kterém spolupracovali společně s několika neziskovými organizacemi, je aplikace s rozšířenou realitou Festival svobody. Ta sloužila ke snadné orientaci při celorepublikových oslavách třicetiletého výročí sametové revoluce nebo umožňovala rozpohybovat umělecká díla.

“Internetová populace řeší pomocí aplikací drtivou většinu ze svých každodenních aktivit. Běžnou věcí je banka v mobilu, nákupy oblečení a potravin a samozřejmě sledování svých sportovních aktivit. V MeguMethod nám záleží na tom, aby byla každá nová aplikace smysluplná a nevznikla pouze proto, že si to firma přeje. Jde nám o uživatele a fakt, zda ji vůbec potřebují,” dodává Vratislav Zima. “Na vývoj tak nahlížíme jako na řemeslo, které musíte skvěle ovládat a dělat ho s láskou. V obojím už máme zkušenost přes osm let a jsem rád, že se nám za tu dobu daří dodávat na trh kvalitní projekty,” doplňuje Vratislav Zima.

Změna názvu a globální plány

Dosavadní značka Synetech už dostatečně nezachycovala ambice a vize zakladatelů, ti se tak rozhodli vstoupit do nového období firmy pod názvem MeguMethod. Megu je japonský výraz pro slovo láska nebo zalíbení, anglický method potom odkazuje na metodu, postup. Kombinace těchto slov odkazuje na komplexní přístup k vývoji.

Vývojářské studio se v novém kabátě MeguMethod chystá expandovat do zahraničí. Začít chtějí v Německu, kde vidí potenciál pro nové projekty. “Německý trh byl pro nás jasná volba. Trh je několikanásobně větší než český a máme je hned za hranicemi. Expanze sem nám umožní naplnit naše ambice být předním evropským vývojářským studiem,” uzavírá Vratislav Zima.

Více o firmě

MeguMethod (dříve Synetech) je česká společnost vyvíjející mobilní i webové aplikace. V roce 2014 ji založili Vratislav Zima, Daniel Rutkovský a Miroslav Voda. Jako první vytvořili aplikaci Jukees, která propojovala hosty restaurací a barů s místním jukeboxem. Své místo na trhu si studio získalo zejména expertizou ve vývoji aplikací pro iOS a Android a zaměřením na komplexní projekty pro globální klienty. Všechny zkušenosti a přístup k projektům zakladatelé promítli v listopadu 2022 do rebrandingu na MeguMethod. Nový název se skládá z japonského megu, výrazu pro slovo láska nebo zalíbení, a anglického method. Studio má za sebou více než třicet vyvinutých aplikací s dopadem na miliony uživatelů na šedesáti světových trzích. Mezi klienty MeguMethod patří například Oriflame, ISIC, Jablotron, NN Pojišťovna nebo český cyklostartup Dudelo. Společnost se vedle soukromých zakázek zasazuje také o digitalizaci českého státu prostřednictvím Asociace softwarových agentur a rozvoj tuzemských talentů skrze vlastní soutěž AppParade, ve které oceňuje nejlepší aplikace.

Newsletter