Technologické centrum Kyndryl slaví 20 let masivním náborem

Globální technologické a inovační centrum Kyndryl v Brně, původně IBM Global Services Delivery Center Czech Republic, letos 14. října oslaví 20 let působení na českém trhu. Brněnské centrum je se svými 4 000 IT profesionály již nyní jedním z největších a nejrozmanitějších center svého druhu v Evropě. I po 20 letech nicméně roste a aktuálně nabízí až 200 volných IT pozic.

Diverzifikovaný tým centra Kyndryl se skládá z téměř stovky národností. Zastoupeny jsou zejména zástupci ze zemí jako je Francie, Německo, Itálie, Španělsko, Spojené království nebo Spojené státy americké, v týmu ovšem najdete i zástupce z Filipín, Kostariky, Guatemaly nebo Surinamu. Centrum tak dokáže komunikovat s klienty ve více než 30 jazycích. „Brněnské technologické a inovační centrum Kyndryl dodává služby s přidanou hodnotou klientům po celém světě. Za loňský rok bylo přes 99 % tržeb za služby pro zahraniční klienty, od největších bank a telefonních operátorů po farmaceutické společnosti,“ uvádí Zoltán Zerényi, ředitel Kyndryl center pro region CEE&MEA.

Brněnské centrum pomáhá zákazníkům udržovat a transformovat jejich IT systémy. Převažující činností brněnského Technologického a inovačního centra Kyndryl je poskytování strategických outsourcingových služeb od podpory vzdálených aplikací, serverů, správu síťových služeb, hybridních cloudových řešení až po sofistikované analýzy dat za využití umělé inteligence (AI), správu bezpečnostních rizik nebo automatizaci a standardizaci firemních nebo výrobních procesů. Mezi jejich klienty najdete velké banky (Deutsche Bank), výrobní podniky (Asahi, Norsk Hydro nebo Wood Group), obchodní řetězce (Carrefour), telefonní operátory nebo farmaceutické společnosti (Novartis Pharma).

Brněnské centrum bylo založeno v roce 2001 společností IBM a na počátku mělo pouze hrstku zaměstnanců. Postupně rostlo a zaměstnanci řešili čím dál více komplexnějších úkolů. V roce 2004 se centrum v Brně, spolu s dalšími 6 centry na celém světe, stalo jednou ze strategických lokací pro integrovaná IBM Client Innovation Centra. Centrum se následně přestěhovalo do brněnského Technologického parku, který nabízí moderní infrastrukturu a prvotřídní vybavení. Po vyčlenění podnikání divize Managed Infrastructure Services společnosti IBM v letošním roce do samostatné společnosti Kyndryl funguje centrum pod touto novou identitou. V současnosti patří brněnské technologické centrum Kyndryl mezi stěžejní zaměstnavatele v oblasti IT nejenom v tomto regionu. Centrum též úzce spolupráce s dalšími firmami i místními univerzitami a středními školami včetně neziskových organizací, a to zejména v oblasti umělé inteligence.

„Naším cílem je, aby se Technologický park dále rozvíjel a podporoval start-upové, inovativní a hi-tech firmy. Společnosti jako Kyndryl rozvíjejí inovační potenciál nejen Brna, ale celého regionu. Jsou to právě ony, které vedle akademické sféry a dalších vědeckých institucí dělají z našeho města ono příslovečné moravské, ba středoevropské Silicon Valley,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Zaměstnanci centra mohou pracovat s nejnovějšími technologiemi a je jim k dispozici množství vzdělávacích a tréninkových programů. Centrum se aktivně podílelo na získání desítek patentů u Amerického patentové úřadu (USPTO). Za zmínku též stojí, že téměř 35 % zaměstnanců tvoří ženy.

„Velmi nás těší, že tak významné procento žen našlo uplatnění v oboru jako je IT. Přičítáme to našemu zaměstnaneckému programu, který opravdu funguje a nabízí řadu možností od vzdělávání, kariérního růstu, práce s nemodernějšími technologii až po zdravotní péči, kulturní vyžití nebo speciální program pro ženy na mateřské a rodičovské,“ uvádí Tomáš Ondroušek, HR manažer Kyndryl Česká republika. „Technologické a inovační centrum Kyndryl přitom stále hledá mladé talenty i zkušené profesionály do svých řad,“ dodává.

Tuto skutečnost podtrhuje i množství ocenění, které v oblasti přístupu k zaměstnancům centrum v minulosti obdrželo. Zmínit lze 3. místo v soutěži „Firma roku“ v oblasti rovné příležitosti za konzistentní a komplexní přístup k podpoře rodičovství a rovných příležitostí žen a mužů a velký rozsah a pestrost programů pro zaměstnané. Mezi dalšími lze zmínit ocenění „LGBT Friendly Employer 2020“ od platformy Pride Business Forum, kdy porota ocenila přístup k řešení tématu LGBT+ rovnosti na pracovišti od nastavení vnitřních předpisů a pravidel proti diskriminaci a homofobní šikaně, přes proaktivní přístup k nabírání a udržení LGBT+ talentů. V letošním roce se firma dostala do užšího výběru ročníku ceny „Zaměstnavatel přátelský k neformálně pečujícím“. Toto ocenění mohou obdržet zaměstnavatelé vstřícní a přátelští k tzv. neformálně pečujícím, tedy lidem, kteří musejí skloubit práci s dlouhodobou péčí o své blízké.

„Za 20 let se nám povedlo vybudovat technologické a inovační centrum, které se řadí mezi jedno z nejvýznamnějších nejenom v našem regionu. Naším cílem je tento nastolený trend dále rozvíjet,“ dodává Zoltán Zerényi.

Newsletter