Tesla v březnu jedničkou na německém trhu elektroaut

Americká automobilka Tesla se v březnu dostala na první místo v počtu prodaných vozů na elektrický pohon v Německu. Z celkem 2.642 prodaných čistě elektrických vozů jich Tesla do Německa dodala 670. Podle serveru finanzen.net to vyplývá z údajů CAR-Center Automotive Research univerzity Duisburg-Essen.

„Díky startupu z USA vypadají velké německé automobilky v ohledu na technologii budoucnosti vozů na elektřinu zrovna na domácí půdě staře,“ komentoval data podle serveru ředitel CAR Ferdinand Dudenhöffer.

Tesla předhonila francouzský Renault, který v březnu na německém trhu prodal 640 vozů na baterie. Nejsilnějším německým prodejcem elektrických aut byla automobilka BMW s 406 prodanými vozy.

Podle Dudenhöffera prodeje Tesly, která letos hodlá na svou konkurenci zaútočit svým Modelem 3, dále porostou. Šéf Tesly Elon Musk plánuje, že celosvětové prodeje dosáhnou až milionu vozů. „Tesla má velkou šanci, že v roce 2018 své vedoucí postavení na trhu budoucnosti pro elektrické automobily nedá z ruky,“ řekl Dudenhöffer.

Tradičním německým automobilkám však překvapivě roste konkurence i na domácí půdě. Svých vlastních 194 vozů Transporter Streetscooter v březnu prodala i německá poštovní společnost Deutsche Post a získala tak mezi nejoblíbenějšími modely elektrických aut pátou příčku.

Newsletter