Tornádo: nahlaste škodu online, pořiďte fotodokumentaci a můžete ihned začít s úklidem

V souvislosti s katastrofickým zásahem oblasti jižní Moravy tornádem informovala Slavia pojišťovna své klienty, že po nahlášení škody a jejím zdokumentování, mohou začít okamžitě uklízet a nemusí čekat na likvidátory. Pojišťovna počítá s pravidly zjednodušené a zrychlené likvidace, zejména u klientů, kteří přišli doslova o všechno, a na zpracování jednotlivých případů je plně technologicky i personálně připravena. Jsou posíleny týmy call centra i likvidátorů, kteří pomáhají klientům přímo v terénu. Pojišťovna je v kontaktu s místními úřady a samosprávami. Stejně jako v minulosti při rozsáhlých povodních nebo silných vichřicích bude Slavia pojišťovna i v tomto případě věnovat situaci maximální nasazení.

K pátku 25. června 13:00 hod. pojišťovna evidovala již desítky hlášení pojistných událostí v předběžné výši několika miliónů korun. Tato částka není však v tento okamžik vypovídající, mění se a ne vždy postižení nahlásili údaj o očekávané výši škody. Navíc jsou tato hlášení z méně zasažených oblastí, kalamitní oblasti jsou uzavřeny, bez mobilního signálu a řeší zde záchrany životů. Velký počet hlášení škod očekáváme o víkendu a v příštím týdnu.

Nejčastěji se jedná o poškození majetku a nemovitostí (chybějící či zničené střechy, zahradní domky, skleníky, stodoly, terasy, zabahnění objektů apod.), dále auta a vozidla (havarijní pojištění) či pojištění podnikatelů (taktéž majetek, sklady, dílny apod.).

Vzhledem k vysoké vytíženosti klientského centra Slavia pojišťovna doporučuje svým klientům hlásit škody ONLINE přes webové stránky pojišťovny (www.slavia-pojistovna.cz) v sekci hlášení škody. Škody z této katastrofy se týkají pojištění majetku a havarijního pojištění. Současně pojišťovna doporučuje nahrát dokumentaci ke škodě přímo k tomuto online formuláři. Týká se to zejména fotodokumentace, zachycující rozsah škody (věc jako celek i samotný detail poškození věci).

Další informace, které je nutné uvést do online hlášení, zejména, pokud jde o majetkové škody:

  • Rozsah poškození – rozměry poškození (šířka, délka, výška).
  • Stáří poškozených stavebních součástí
  • Předběžné vyčíslení plánované opravy
  • Bankovní spojení

V co nejkratší době budou poškození klienti kontaktováni zástupci pojišťovny.

————————————————————————————————–

Důležité informace a kontakty

Co si připravit pro nahlášení škody:

  • Číslo pojistné smlouvy
  • Datum škody
  • Příčina vzniku škody
  • Místo vzniku škody
  • Odhad výše škody
  • Kontakt, telefonické spojení na Vás

Slavia pojišťovna, člen skupiny SPGROUP a.s. a expert na neživotní pojištění, staví na dlouholetých zkušenostech z pojišťovnictví, které sahají až do dob rakousko-uherské monarchie, do roku 1868. Je jedinou ryze českou pojišťovnou s tradicí na našem trhu již více než 150 let. Dnes patří mezi Top10 pojišťoven v České republice a patří mezi lídry v oblasti pojištění cizinců. Dlouhodobě se zaměřuje na zodpovědné řidiče, kterým v rámci autopojištění dokáže nabídnout zajímavé podmínky. Své služby poskytuje fyzickým osobám, živnostníkům, malým a středně velkým firmám, velkým korporacím či obcím a městům. Služby poskytuje i personálním agenturám a cestovním kancelářím. Prostřednictvím 17 poboček a více než stovky kontaktní míst obsluhuje více než 250 000 aktivních klientů. Ti mohou pojištění sjednávat, hlásit pojistné události či poskytovat fotodokumentaci k těmto pojistným událostem i plně online, přes webové stránky či on-line aplikace Slavia pojišťovny.

Newsletter