Trendy ve výrobě nábytku: Důraz na ergonomii, přírodní a recyklované materiály

Český zákazník je dnes evropský zákazník. Má přehled o trendech a použití moderních materiálů v nábytku a bytových doplňcích. Design jde ruku v ruce s praktickým využitím prostoru. Velmi aktuální téma je propojení zóny pro odpočinek a relaxaci s domácí pracovnou. Prolínání klasické kanceláře s prostorami, které ve vás evokují domov, přináší stále vyšší požadavky na přírodní materiály. Velkým tématem, a nejen pro rok 2022, zůstává udržitelnost. Zákazníci stále častěji hledají ekologicky šetrné produkty z recyklovaných materiálů. „Příkladem můžou být plasty z recyklovaného domovního odpadu (PCR plasty) nebo látky s příměsí recyklovaných PET láhví vylovených z moře. Používaní dřeva a dalších ekologických materiálů bude mít v nábytkářským průmyslu stále významnější podíl,“ hovoří o trendech Michal Hotmar ze společnosti RIM, která úspěšně působí na našem trhu už 31 let, www.rim.cz.

Rok 2022 bude následovat předchozí léta

Stále bude kladen důraz na zvýšené hygienické vlastnosti produktů, používání snadno omyvatelných a dezinfikovatelných materiálů včetně látek. I nadále budou vznikat uzavřená pracoviště, pro menší počet pracovníků, jednací boxy a jiné produkty sloužící k rozdělení prostoru.

Trendy u domácích kanceláří

Stále častěji zákazníci vyžadují zvýšené ergonomické i designové vlastnosti. Židle na hraně kancelářské a softové kategorie jsou hitem domácích kanceláří. Barvám vládnou přírodní tlumené odstíny. „Našimi tzv. bestsellery posledních let je kolekce FLEXi, kterou navrhl italský designér Massimo Costaglia. Kombinuje nadčasový design s výbornou ergonomii sezení. Velmi úspěšnou novinkou od už jmenovaného designéra je židle Muuna, určená (nejen) pro dnes tak využívaný home office,“ prozrazuje Ing. Milan Nagy, předseda představenstva společnosti RIM.

Důraz na vlastní filozofii a individualitu

Budovaní „vlastní tváře“ samozřejmě vyžaduje hodně investicí a času. „Snažíme se, aby naše výrobky byly originální, funkční a ergonomické. PRO ZDRAVÉ SEZENÍ je filozofie, se kterou pracujeme po celou dobu naší existence. Pro RIM je od samého začátku (devadesátá léta) prioritou vývoj a výroba vlastního produktu,“ uvádí Ing. Milan Nagy, předseda představenstva společnosti RIM, která úspěšně působí na našem trhu už 31 let.

Výhled výrobců nábytku na rok 2022

V důsledku postupného oživování světové ekonomiky, doufala většina výrobců, že rok 2022 přinese zvýšené poptávky. Bohužel během února přišla obrovská rána pro evropské hospodářství provázené extrémním zdražováním. „Stále vkládáme optimistické naděje do druhé poloviny roku, kdy nábytkáře z celého světa čeká obří veletrh Orgatec v Kolíně nad Rýnem. Tento veletrh by měl být pozitivním signálem, pro investory i výrobce a především očekáváme návrat zaměstnanců do kanceláří,“ dodává Michal Hotmar ze společnosti RIM, www.rim.cz.

PRODUKTOVÉ TIPY RIM

VICTORY VI 1401

Moderní židle s vysokou zádovou opěrou čalouněnou sítí a bezešvým sedákem s integrovaným posuvem (6 cm). Židle je vybavena synchronním mechanismem ST1, který umožňuje tzv. dynamické sezení. Pro zvýšení komfortu sezení lze židli doplnit sedákem XXL,  záhlavníkem s věšákem nebo 4D područkami.

ZERO G 1352

Nejlepší myšlenky často vznikají na místech, které jsou kreativní a zábavné. Stejně působí i designová židle Zero G, která pomáhá rozvíjet fantazii a nápaditost. Lehkost a vzdušnost patří k jasným přednostem této židle. Zero G je opravdu jedinečná kolekce, která bude vítaná v každé moderní a inovativní kanceláři. Šíři její uplatnitelnosti navíc zvětšuje provedení v klasickém černém i stylovém bílém plastu, a proto je vhodná například i do domácích kanceláří.

Více o produktu zjistíte na webu rim.cz nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

FLEXI FX 1104

Moderní židle splňující vysoké nároky na funkčnost a design. Židle je vybavena synchronní mechanikou ST1 pro zajištění tzv. dynamického sezení. Síťovaná zádová opěra je tvořena odlehčeným plastovým rámem s centrální konzolou, jejíž výhodou je výškové nastavení v rozmezí až 6 cm. U kolekce FLEXi lze vybírat z různých typů čalounění, mechanik a doplňků pro pohodlné sezení.
Více o produktu zjistíte na webu rim.cz nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

MUUNA (MU 3101.04)

Kancelářská židle Muuna se hodí do jakéhokoliv interiéru. Čalounění nabízí širokou škálu barev, což ještě zvyšuje její schopnost adaptovat se. Na rozdíl od jiných kancelářských židlí nejsou na první pohled vidět žádné ovládací prvky. Pečlivě začalouněná židle je totiž vybavena SELF mechanikou, která všechno nastavení připraví sama.

Více o produktu zjistíte na webu nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

ORGANIX (OX 5261)

Celočalouněné křeslo oblých tvarů s možností čalounění sedáku a korpusu opěry ve třech různých barvách. Křeslo je posazeno na černém kovovém rámu s plastovými kluzáky. Křeslo skvěle zapadne do firemních odpočíváren, hotelových recepcí, lobby místností a zkrátka všude, kde je zapotřebí neformálního sezení. Kolekci Organix pro RIM připravil rakouský designér Kai Stania.

Více o produktu zjistíte na webu nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

WINX Lounge https://rim.cz/produkty/winx-lounge/

Křeslo WINX je dalším produktem z dílny rakouského designéra Kaie Stanii. Jednomístné křeslo s možností kombinace různých typů čalounění zádové opěry a sedáku.

Typ VX 880.06 je posazen na dřevěné podnoži z dubového masivu.

Design: Kai Stania

EDGE ED 4202.06 https://rim.cz/produkty/edge/

Pohodlné křesílko s područkami může být vkusným neformálním doplňkem pracovního stolu pro krátké schůzky i kavárenským sezením lounge prostorů nejrůznějších veřejných budov.

Typ ED 4201.06 je posazen na dřevěné podnoži z dubového masivu.

Design: Kai Stania

CA-VA

CA-VA vychází z organických tvarů a současně splňuje náročné požadavky na ergonomii sezení, které se RIM věnuje už přes 30 let. Designérem křesla je rakouský designér Kai Stania, který pečlivě propracoval každý detail a navrhl křeslo tak, aby bylo možné čalounit jednotlivé díly různými potahy a barvami. Každý kus tak může být originál, který přesně splňuje náročné požadavky svých uživatelů.

Více o produktu zjistíte na webu rim.cz nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

CONNECT https://rim.cz/produkty/connect/

Obdélníkový pracovní stůl na nohách z dubového masivu.

Lehká subtilní deska s podnoží z dubového masivu. Vynikne u pracovní židle i v jednacích místnostech. Díky možnosti variabilního počtu podnoží můžete konečnou délku stolu přizpůsobit všem požadavkům. Pro konferenční využití CONNECT nabízí také přípojná místa a kabelové organizéry.

Více o produktu zjistíte na webu rim.cz nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

Newsletter