Třetí ročník European Leadership Academy zamíří do Valencie

Po úspěšném druhém ročníku Summer School pro ženy v digitálním věku, který proběhl loni v Praze, se letos uskuteční od 25. do 30. června 2023 ve španělské Valencii. Místo konání bylo zveřejněno na veletrhu Mobile World Congress během salonu Women in Tech, který pořádala společnost Huawei. Do programu se zapojí desítky vynikajících odborníků, řečníků a mentorů, jenž zároveň vyberou dívky, které se zúčastní intenzivního týdenního školení, jež se vyrovná kurzům MBA z nejlepších univerzit. Jako v předchozích letech, se bude vybírat celkem 29 dívek, které budou reprezentovat 27 zemí Evropské unie, Ukrajinu a Balkán. Společně se budou učit dovednostem, jak uspět ve světě digitální proměny, prezentačním schopnostem nebo leadershipu. Do programu se zájemkyně mohou přihlásit do 15. března na webu European Leadership Academy.

Nedostatek žen na vedoucích pozicích ve firmách je dlouhodobý problém nejen v České republice. I proto vznikla European Leadership Academy, jako součást širší iniciativy Huawei Seeds for the Future. Ta představuje závazek společnosti podporovat digitální integraci, konkrétně odstraňovat rozdíly mezi muži a ženami a vytvářet svět, ve kterém mají ženy možnost úspěšné.

Tony Ťin, hlavní představitel Huawei pro evropské instituce, řekl: „Summer School 2023 bude další příležitostí pro budoucí manažerky, jak získat nové poznatky o vývoji moderních technologií. Společnost Huawei je i nadále odhodlána podporovat evropské talenty, rozšiřovat a upevňovat jejich digitální dovednosti, navíc se zaměřením na ekologický přechod. Těším se na spolupráci s našimi španělskými partnery ve Valencii.“

Berta Herrero, vedoucí oddělení pro rovnoprávnost, diverzitu a inkluzi ve společnosti Huawei a ředitelka Summer School pro ženy v digitálním věku, uvedla: „Ženy všech profesí musí být schopny stát v čele technologické revoluce, proto je náš vzdělávací program vybavuje nástroji a dovednostmi potřebnými úspěšnému působení v období digitální transformace. A co je nejdůležitější: vybrané kandidátky dostanou plné stipendium na absolvování programu, čímž se rovné příležitosti stanou skutečností. Ať už přicházejí z přírodních nebo z humanitních věd, ženy hrají zásadní roli při utváření naší společné budoucnosti. Nikdo by neměl být vyloučen z vývoje nových technologií – ve skutečnosti je zajištění skutečné rozmanitosti v tomto odvětví prvním krokem k vybudování opravdu rovného a inkluzivního světa bez předsudků a diskriminace. Jsem hrdá na to, že moje rodná země Španělsko bude hostit nadcházející ročník programu, který mění tolik životů k lepšímu.“

Lokality pro konání programu se vybírají z celé Evropy. Po loňském úspěšném ročníku, který proběhl v Praze, se letošní odehraje ve Valencii. Zájemci o tento zážitek se mohou přihlásit do 15. března 2023 na www.europeanleadershipacademy.eu. Finalistce bude hrazen celý pobyt včetně dopravy.

O společnosti Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost, plně vlastněná svými zaměstnanci.

Newsletter