Trh START a 2. Start Day: Prabos Plus +4,5 %, Fillamentum +6,7 %

Dnes (26.6.) proběhl druhý START Day na trhu START Burzy cenných papírů Praha. Vyvrcholilo upisovací období společnosti Prabos a zároveň byly obchodovány akcie společností Prabos a Fillamentum, které byly upsány při předchozím START Day. Tyto akcie byly obchodovány v systému Xetra®.

Prabos Plus, tradiční výrobce pracovní a volnočasové obuvi, upsal celkem 12 500 ks akcií. Cena za jednu akcii byla stanovena na 400,- Kč, míra alokace činila 98,04 %. V systému Xetra® bylo zobchodováno 125 ks akcií při kurzu 418,- Kč, zobchodovaný objem tedy činí 52 250 ks. Závěrečná cena oproti otevírací se zvýšila o 4,5 %.

Fillamentum, která se zabývá výrobou polymerových produktů a do jejíhož výrobního portfolia patří, mimo jiné, struny do 3D tiskáren, zobchodovala v systému Xetra® 300 ks akcií při kurzu 880,- Kč, zobchodovaný objem tedy činil 264 000 ks. Závěrečná cen oproti otevírací narostla o 6,67 %.

Společnost Hub Ventures, která se měla také ucházet o přízeň investorů na dnešním START Day se úpisu nakonec na vlastní žádost nezúčastnila. Důvodem bylo doporučení právních poradců společnosti vypracovat dodatek prospektu, který by zohledňoval nedávnou akvizici konkurenční společnosti. Emitent tak svůj vstup na trh odkládá na podzim tohoto roku.

Newsletter