Trump se podle svého lékaře těší excelentnímu zdraví

Donald Trump se těší skvělému zdraví a po fyzické stránce mu nic nebrání zastávat úřad prezidenta Spojených států. Uvedl to dnes lékař republikánského prezidentského kandidáta, který zveřejnil aktuální zprávu o jeho fyzickém stavu. Podle ní jsou všechny základní hodnoty Trumpova tělesného zdraví zcela v normálu.

Sedmdesátiletý miliardář bere podle zprávy publikované americkými médii léky na snížení hladiny cholesterolu a slabý aspirin, jinak se obejde zcela bez pravidelného přísunu medikamentů. V nemocnici byl hospitalizován jedinkrát, a to před 59 lety, když mu lékaři v 11 letech odoperovali slepé střevo.

„V souhrnu je pan Trump v excelentním zdravotním stavu,“ uvedl newyorský lékař Harold Bornstein, který loni zaujal americkou veřejnost tvrzením, že jeho klient bude „nejzdravějším jedincem, který byl kdy zvolen do prezidentského úřadu“.

Jeho současná zpráva je reakcí na zdravotní komplikace Trumpovy sokyně Hillary Clintonové, která se zotavuje ze zápalu plic a po několikadenní pauze se dnes vrací do kampaně. Demokratická kandidátka si vysloužila kritiku za to, že tajila své zdravotní problémy a páteční diagnózu zápalu plic veřejnosti sdělila až po dvou dnech. Tým Clintonové proto ve středu rovněž zveřejnil zdravotní zprávu, podle níž nemá bývalá první dáma kromě aktuální plicní choroby žádné zdravotní problémy.

Newsletter