Americký index cen výrobců v červenci meziměsíčně poprvé po dvou letech vykázal zápornou hodnotu. Euro vůči dolaru se obchoduje nad 1,0300 EURUSD. Měny regionu korigují ranní zisky, koruna se obchoduje zpět nad 24,30 EURCZK. Nejsilnější je forint, který se pohybuje pod 395 EURHUF.

Tržby Driveramy za první rok na trhu přesáhly miliardu korun

Společnost Driverama ze skupiny AURES Holdings funguje v západní Evropě již rok. Po osmi měsících od spuštění výkupní infrastruktury v Německu zahájila maloobchodní prodej v Německu. V současné době má Driverama v nabídce přes 1100 důkladně prověřených ojetých vozů, které nabízí s 15denní zárukou vrácení peněz v plné výši. V současné době má Driverama 12 poboček v Německu a aktuálně zaměstnává přes 150 zaměstnanců.  Na základě 1.400 autentických recenzí na serveru Trustpilot je Driverama nejlépe hodnoceným prodejcem aut v Německu. Driverama byla skupinou AURES Holdings založena jako společnost určená pro obchodování s ojetými vozy v západní Evropě.

Driverama doposud vykoupila přes 4000 aut. Z nich se 32 % prodalo na německém trhu a zbylých 68 % přes ostatní společnosti ze skupiny AURES Holdings na trzích v Česku, Polsku a na Slovensku. Aktuálně nabízíme přes 1100 vozů různých značek a modelů s průměrným stářím do 4 let,“ říká generální ředitel Driveramy Stanislav Gálik. „Do budoucna se chceme výrazněji zaměřit na obchodování s vozy s alternativními pohony, ať už jde o hybridní, nebo plně elektrické modely. Náš hlavní partner posiluje svou servisní infrakstrukturu na diagnostiku a opravy plně elektrických a hybridních vozidel, která jsou na západě mnohem rozšířenější a i ve střední Evropě se zájem o tato auta postupně zvyšuje,“ doplňuje Gálik.

Výraznou tváří Driveramy se v letošním roce stal německý herec Erdoğan Atalay, který je známý především jako představitel hlavní role Semira Gerkhana v populárním seriálu televize RTL „Kobra 11“. „Tento německý seriál ovlivnil životy spousty lidí. Snaha dělat svět spravedlivější a bojovat proti překupníkům kradených aut, zlodějům a vyděračům je mottem seriálu a v podobném duchu se i my v Driveramě snažíme postavit záporným postavám v oboru a změnit trh s ojetými vozy tak, aby byl celý sektor transparentnější a spravedlivější. Proto Erdoğan skvěle zapadá do naší marketingové strategie,“ chválí si dosavadní spolupráci Stanislav Gálik. Své kvality Driverama dokazuje na serveru Trustpilot, kde ji zákazníci dlouhodobě hodnotí nejvyšším počtem pěti hvězdiček, což z Driveramy činí nejlépe hodnoceného prodejce aut na tamním trhu s konečným hodnocením 4,9 z pětibodové škály. Během prvního roku fungování dosáhla společnost obratu přesahující 1 miliardu korun.

Driverama pro svůj neustálý růst používá i velmi inovativní marketingové nástroje. V letošním roce například nechala postavit unikátní odtahový vůz postavený na podvozku Mercedes-Benz Sprinter V6 s paketem AMG. „Matchbox delivery truck“, který evokuje krabičku s „angličákem“. Je 8,6 metru dlouhý, 3,3 metru vysoký a 2,3 metru široký a vejde se do něj každé běžné auto včetně například Mercedesů třídy G a jiných velkých SUV. Celá nástavba je vyladěna do maximálních detailů. Třešničkou na dortu je imitace zavěšení krabičky do regálu a noční podsvícení celé nástavby. „Každý malý kluk sní o tom, že bude mít svou kolekci matchbox (bburago, jakýchkoli) autíček. Většinu kluků láska k autíčkům nepustí ani v dospělosti. Proto jsme připravili matchbox krabičku v reálné velikosti, která zákazníkům v okolí Berlína přiváží jejich dětské sny,“ komentuje důvody vzniku Stanislav Gálik.

Podle statistik společnosti Driverama se zobchoduje 66 % vozů s manuální převodovkou a 34 % je s automatickou. Benzínové vozy tvoří 63 %, 34 % připadá na naftové motorizace a tři procenta aktuálně tvoří vozy s alternativním typem pohonu. Nejčastěji obchodovaným vozem je Volkswagen Golf, který v posledním roce tvořil 6 % prodejů, druhý byl Volkswagen Tiguan s 3,5 % a třetí místo obsadil Ford Kuga s 3,1 %. Mezi TOP 10 se dostala i tuzemská Škoda Octavia, která obsadila 5.místo.

Driverama je technologická společnost, která obchoduje s ojetými vozy v Evropě. Jde o značku, koncept a obchodní subjekt, který byl spuštěn a vyvinut skupinou AURES Holdings. Spojuje to nejlepší ze všech kanálů v oblasti obchodování s ojetými vozy – know-how a fyzickou infrastrukturu skupiny AURES Holdings spolu s jejími dlouholetými unikátními zkušenostmi v oblasti sběru a analýzy dat, nástroji strojového učení, umělou inteligencí a vlastními algoritmy pro výkup a prodej.

Skupina AURES Holdings letos slaví již 30 let na trhu. Provozuje 57 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, Německu a Nizozemsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,7 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně přes 86 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Na západních trzích působí prostřednictvím již 12 poboček společnosti Driverama. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a vloni v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. Skupinu vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Newsletter