Turecko: Nejméně devět mrtvých po explozi bomby ve městě Cizre

Nejméně devět mrtvých a 64 zraněných si dnes vyžádala exploze bomby uložené v autě před policejní stanicí ve městě Cizre na jihovýchodě Turecka. S odvoláním na turecké zdravotníky to napsala agentura Reuters. Turecké úřady podle agentury AFP oficiálně potvrdily osm mrtvých a 45 zraněných.

Nálož vybuchla v 07:00 místního času (06:00 SELČ) zhruba 50 metrů od policejní stanice. Podle místních médií byl výbuch slyšet velmi daleko a stanici vážně poškodil. Fotografie zveřejněné po explozi na sociálních sítích podle BBC ukazovaly několikapatrovou budovu, která byla v troskách. Na místě zasahovalo 12 ambulancí, nad městem kroužily vrtulníky.

Na jihovýchodě Turecka se v uplynulých dnech stalo několik policejních stanic terčem pumových útoků. Podle bezpečnostních sil stojí za atentáty obvykle radikálové ze zakázané Strany kurdských pracujících (PKK). Ti po loňském krachu mírových jednání s vládou opět se zbraní v ruce bojují za autonomní Kurdistán a za práva Kurdů v Turecku.

Cizre bylo v únoru místem prudkých bojů mezi tureckou armádou a PKK, v bojích tam zahynuly desítky lidí. Podle ochránců lidských práv byli mezi mrtvými i civilisté.

Newsletter