Tvrdík: Zvýšení podílu v Travel Service vyšlo CEFC na 800 mil. Kč

Nedávné navýšení akciového podílu v českém leteckém dopravci Travel Service z deseti procent na necelou polovinu vyšlo čínskou společnost CEFC na více než 800 milionů korun. Vyplývá to z dnešního vyjádření Jaroslava Tvrdíka, který čínského investora v Česku zastupuje. Spolumajitel Travel Service Jiří Šimáně ale v reakci na to řekl serveru iHned, že částka, kterou Tvrdík uvedl, nevyjadřuje hodnotu transakce. Skutečnou cenu ale nesdělil.

Tvrdík dnes na webu pražské Slavie komentoval pondělní rozhodnutí Šimáněho vzdát se postu předsedy představenstva tohoto fotbalového klubu. V textu mimo jiné uvedl, že se Šimáněm už dokončili navýšení podílu čínské CEFC ve společnosti Travel Service. „Obchod jsme definitivně dokončili za přítomnosti nás obou minulou středu odpoledne na půdě Komerční banky úhradou částky převyšující osm set milionů korun a převzetím akcií,“ napsal Tvrdík, který je místopředsedou představenstva firmy CEFC Investment (Europe) Company.

Šimáně v reakci na Tvrdíkovu informaci řekl serveru iHned, že uváděná částka „vůbec nevyjadřuje hodnotu transakce.“ Skutečnou cenu ale Šimáně nechtěl sdělit s odvoláním na obchodní tajemství.

O navýšení akciového podílu CEFC v českém leteckém dopravci z jedné desetiny na 49,92 procenta informoval Travel Service na konci letošního března. Zvýšení podílu předpokládala dohoda o strategickém partnerství mezi oběma společnostmi, podepsaná loni v září v Šanghaji. Podle dohody mělo být základní jmění aerolinek Travel Service navýšeno o miliardu korun z tehdejších 250 milionů Kč.

Newsletter