Americké výnosy po včerejším poklesu rostou. Dolar zpevnil pod 1,0800 za euro díky silnějšímu poklesu evropských tržních sazeb. Koruna se obchoduje pod 24,35 za euro.

Uber nabídne v Chorvatsku lodní taxislužbu UberBOAT

Společnost Uber spouští v Chorvatsku přepravu na rychlých motorových člunech. Služba UberBOAT bude dostupná přes mobilní aplikaci Uber a spojí pobřežní města Split, Dubrovník a ostrov Hvar. Například cena za přepravu člunem pro maximálně osm lidí ze Splitu na Hvar bude činit 2600 chorvatských kun (skoro 9200 Kč). Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Uber nabídne motorové čluny až pro 12 lidí. Podobnou službu již testoval mimo jiné v Istanbulu a Miami, v Chorvatsku ji nabídne během letní turistické sezony.

„UberBOAT nabídne dva druhy služeb – přepravu mezi pevninou a ostrovem na motorovém člunu, nebo jeho pronájem na půldenní nebo celodenní výlety… Na lodi nebude možné zůstat přes noc, ani si ji najmout bez kapitána a námořníků,“ sdělil Uber.

Zákazníci si trasu pro denní výlety budou moci navrhnout sami, případně se rozhodnout pro již vytyčený itinerář, který bude zahrnovat některé z nejoblíbenějších destinací.

Proti alternativní taxislužbě Uber minulý týden v Chorvatsku protestovalo několik set taxikářů. V zemi je podle odhadů asi 5000 řidičů služby Uber, kteří zákazníky vozí za nižší ceny než běžná taxislužba. Aplikaci Uber používá zhruba 100.000 Chorvatů.

Newsletter