Americké výnosy rostou. Dolar se po pátečních dat z trhu práce obchoduje pod 1,0800 za euro. Měny regionu v závěru minulého týdne oslabily. Koruna reagovala na silný dolar nejméně citlivě a obchoduje se nad 23,75 za euro.

Útok Talibanu v Kábulu si vyžádal 28 mrtvých a 329 zraněných

Bilance dnešního útoku hnutí Taliban v centru afghánské metropole Kábulu stoupla na 28 mrtvých. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na šéfa kábulské policie. Zranění utrpělo 329 lidí, většinou civilistů. Podle agentury Reuters jde o největší útok v hlavním městě Afghánistánu za poslední téměř rok. K atentátu se přihlásilo hnutí Taliban, které minulý týden zahájilo jarní ofenzivu. Podle mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaely Lagronové nemá Černínský palác žádné zprávy o případných obětech z řad českých občanů.

Afghánské ministerstvo vnitra uvedlo, že útok byl koordinovanou akcí skupiny ozbrojenců, mezi nimiž byl sebevražedný útočník v automobilu. Jejím cílem byla bezpečnostní agentura, která poskytuje osobní ochranu vysoce postaveným představitelům afghánské vlády. Mezi oběťmi jsou prý civilisté i příslušníci afghánských bezpečnostních sil.

Newsletter