Vasky otevírají další kamennou prodejnu v Praze a opět hlásí meziroční růst

Ve středu 15. 11. otevřela své brány nová kamenná prodejna Vasky v obchodním centru Westfield Chodov. Díky ní chce být výrobce obuvi ze Zlína zákazníkům zase o kousek blíže, nejen před vánoční sezónou. Zákazníci se mohou těšit na slevy 20 % na všechen sortiment Vasek i Botasu. Prodejna na Chodově je již osmou pobočkou zlínské obuvnické značky a již čtvrtou otevřenou v tomto roce.

Vasky završují další úspěšný rok. Míří na 200 000 prodaných výrobků, přičemž 40 % z nich prodá firma ve svých kamenných prodejnách. Aby byla firma blíže svým zákazníkům nejen na Moravě, rozšířila svou síť prodejen v letošním roce také o Hradec Králové, Plzeň a začátkem roku také o Olomouc. Ve středu 15. 11. otevřela své brány již druhá pobočka v Praze. Vedle adresy v Praze Na Příkopě se Vasky rozhodly jít do obchodního centra Westfield Chodov, které v průběhu roku navštíví okolo 19 milionů zákazníků.

Chodovská pobočka není však první prodejnou v nákupním centru. Již jsme si vyzkoušeli OC Karolina v Ostravě a také Aupark v Hradci Králové. Víme, že Vasky umí být úspěšné i v rámci  obchodních center, a proto jsme se rozhodli, že se postavíme i výzvě největšího nákupního centra – Westfield Chodov,” okomentoval otevření nové prodejny Vasky zakladatel Václav Staněk.

Ačkoli Vasky začínaly primárně jako hráč e-commerce, stále jsou jejich primárním produktem boty, které si zákazník chce vyzkoušet. V letošním roce u nich došlo k nárůstu v rámci retailu o 10 % procent.

A proč se rozhodly Vasky otevřít svou osmou prodejnu opět v Praze? Staněk své rozhodnutí vysvětluje jako logický krok s ohledem k tomu, že jejich nejsilnější kupní síla je právě v Praze, a to nejen online, ale také offline, což vykazuje zejména pobočka Na Příkopě. Již je to tři roky, co jsme se rozhodli jít do tohoto velkého rozhodnutí – otevřít pobočku Na Příkopě. Bylo to během Covidu a vůbec jsme nevěděli, co nás čeká. Avšak zpětně to bereme jako jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsme udělali,“ komentuje nyní svou nejúspěšnější prodejnu Staněk.

Nová prodejna Vasky byla slavnostně otevřena 15. listopadu. Zákazníci se mohou těšit na 20% slevy na vše, mohou navštívit prodejnu každý den od 9 – 21 h. Na své si přijdou jak obdivovatelé Vasek, tak Botasu, který bude mít na prodejně vystavené své první dvě kolekce.

Do konce roku nás toho ještě hodně čeká a rozhodně se máte na co těšit. Míříme opět na rekordní rok. A stejně tak na rekordní ziskovost. Uvidíme, jak se povede letošní vánoční sezóna. I přes nepřízeň nákupního chování zákazníka se nám daří růst jak v České republice, tak na Slovensku. Věříme, že Vasky jsou ideální dárek pro své blízké pod stromeček,” zakončil pozitivně Staněk.

 

Newsletter