Vasky představují limitovanou edici ve spolupráci s Footshopem

Zdroj: Vasky

Koncem listopadu přichází obuvnická firma Vasky mladého podnikatele Václava Staňka (23 let) s další netradiční kooperací. Tentokrát se spojila s českým internetovým obchodem Footshop, který slaví deset let na českém trhu. Aktuálně je v prodeji limitovaná edice ručně vyráběných bot na zimu, které v souvislosti s trendem Urban Hiking přináší eleganci do hor a zároveň pohodlí do města. Dostupná bude ve dvou barevných kombinacích, celočerná a karamel.

Spojení dvou silných brandů s lokálními kořeny

Spolupráce Vasek a Footshopu dokazuje, že obuvnictví má v České republice stále silnou tradici. “Těší nás spolupráce s firmami, ke kterým nás pojí podobné hodnoty. S Footshopem jsme našli společnou cestu v lokální výrobě a jelikož slaví své 10. výročí skrze české kolaborace, byla to pro obě strany skvělá příležitost. Spolupráce by nám měla pomoci přiblížit se mladší cílové skupině. Věříme, že se do limitované kolekce propsal nezaměnitelný rukopis obou firem a bude vás bavit,” přibližuje Kamila Frolíková, marketingová ředitelka Vasek.

Limitovanou kolekci tvoří klasický model farmářek Vasky s kovovými prvky a vzorováním. Úplně nová jsou očka na tkaničky (D-rings), poutko na jazyku i na patě nebo do podrážky přišroubovaná plaketa. Navíc nejde jen o nová barevná provedení. V oblasti achilovky nemůže chybět speciální branding, z boku jsou jemně viditelné vrstevnice související se zmíněným tématem Urban Hiking.

Dvakrát sto kusů

Vasky lehce vykračují ze své komfortní zóny, tradičně je charakterizují vlastnosti jako jednoduchost, casual style, elegance. Nyní ve spojení s Footshopem přidávají i mladistvost, hravost, rebelství. “Snažil jsem se z našich farmářek vytvořit ještě zajímavější boty, které se odliší od klasické kolekce. Tématem bylo propojení turistiky a městského života. Hned mě napadlo využití laseru, který do kůže vytvoří vrstevnice. Boty jsou ozvláštněny i dalšími prvky, které botu, posouvají designově o level výš,” popisuje Martin Brna, hlavní designér Vasek.

Výsledkem jsou outdoorové boty do přírody, které lze ale nosit kdykoliv a kdekoliv i ve městě. Kolekce je limitovaná a prodá se pouze 100 kusů u Vasek a 100 kusů u Footshopu. Cena bot je 3 499 Kč.

Newsletter