Vasky získaly ocenění PwC Firma roku 2023 Zlínského kraje

Regionálních cenu PwC Firma roku 2023 vyhrála obuvnická firma Vasky. „Moc si toho vážíme, je to pro nás velké zadostiučinění,“ vyjádřil se k ocenění zakladatel firmy Vasky Václav Staněk.

Soutěž vznikla před 18 lety s cílem podporovat malé a střední firmy. Podnikatelské žebříčky ve všech 14 krajích České republiky každoročně sestavuje odborná porota, která vybírá nejinspirativnější příběhy rodinných firem a podnikatelů. Letos jako tu nejinspirativnější ohodnotila zlínskou firmu Vasky.

Vítězná společnost Vasky trade se svým působením na trhu snaží o zachování obuvnického řemesla nejen ve Zlíně, ale v celé České republice a na Slovensku. „Vasky jsou pokračovatelem zlínské ševcovské tradice. Oceňujeme odvahu zakladatele pustit se do podnikání v 18 letech a také se stát jedním z mluvčích své generace,“ okomentoval volbu poroty Tomáš Frýbort z PwC Česká republika.

Vasky kladou důraz na poctivé české řemeslo a výrobu kvalitních produktů. K jejich obuvi si našli cestu mladé, ale i starší generace. Podle Tomáše Karlíka, ředitele společnosti, však nejpočetnější skupinou zůstávají ženy ve středním věku, které si potrpí na kvalitní koženou botu.

Vasky na začátku prodávaly jen několik set párů ročně, dnes za rok vyrobí více než 200 000 párů. Začínaly jako online obchod, nyní mají sedm kamenných prodejen, z toho tři otevřené v letošním roce.

„Je to pro nás velké zadostiučinění. Stále jsme poměrně malou firmou. O to větší vděk cítíme za to, že nás porota vyhodnotila jako firmu roku našeho kraje,” okomentoval ocenění Staněk. Své odhodlání zachránit ševcovské řemeslo předvedl Václav Staněk spolu se svým týmem v letošním roce, kdy se rozhodl zachránit legendární značku Botas. Ta se ocitla v likvidaci. „Vasky, které jsou samy o sobě velmi silnou značkou, dokázaly oživit další tradiční značku Botas. Od 90. let bylo obuvnictví u nás několikrát zatracované, ale Vasky ukázaly, že k tomu není důvod. Společnost má také ambici expandovat do zahraničí, uzavřel Tomáš Frýbort z PwC Česká republika.

Newsletter