Vedení značky Botas se ujímá Vít Staněk, mladší bratr Václav Staňka

Značky Vasky a Botas jdou každá vlastním směrem. Vedení firmy Botas přebírá Vít Staněk, mladší bratr Václava Staňka. Vize pro obě značky ale zůstává stejná – zachovat obuvnické řemeslo. Botas nyní už pod vedením Víta Staňka představuje novou kolekci bot i oblečení. Prvním cílem je dosáhnout ještě tento rok více než deseti tisíc prodaných párů pod značkou Botas.

Bratři Staňkovi

Jakožto dvě české značky obuvi potřebují Vasky i Botas každá svou pevnou ruku a vlastní směr. I proto jsem se rozhodl předat vedení značky Botas bráchovi. Přebírá kontrolu od vývoje produktu až po marketing. Jsem nadšený, že i on se pustí do naplňování naší vize a těším se na jeho práci. Nový model ICONIC a kolekce oblečení vznikaly čistě již pod jeho vedením a musím říct, že jsem pyšným bráchou,” představuje nového ředitele značky, Václav Staněk.

Stejně jako já, i on se věnoval sportovní kariéře. Sportovci v sobě mají zvláštní dar vytrvalosti, kterému se během let trénování naučí. Toto odhodlání je přenositelné. A já ho vidím v bratrovi v každém jeho kroku na cestě obnovit ve značce Botas to, co ji dostane opět na stupně vítězů.”

Vítek sice nikdy nebyl za Vaskami vidět, ale už od 15 let vypomáhal v našem prvním showroomu. Vždy při mě stál, ať už v dobách těžkých, či těch veselejších. Před dvěma lety začal pracovat na prodejně Na Příkopech a poslední rok ji měl na starosti jako vedoucí. Prodejna vygeneruje ročně obrat v řádech desítek milionů korun a pod jeho vedením měla růstovou tendenci. Zná velmi dobře našeho zákazníka a jeho potřeby. Tato znalost se mu při řízení značky bude hodit.”

Strategická rozhodnutí pro Botas budeme konzultovat spolu a budu mu vždy po ruce. Důležitým prvkem v rozhodování je vždy náš zákazník. Ať už si to zákazníci uvědomují nebo ne, i oni jsou součástí vedení. Svou přízní, reakcemi i nákupním chováním nám dávají cennou zpětnou vazbu, ze které vycházíme. To je to, co jsem svého bráchu ty roky učil. Není to o nás, nýbrž o zákaznících.”

Zároveň také věřím, že tento krok může dodat odvahu i dalším mladým podnikatelům. V České republice potřebujeme více podnikavosti a předávání důvěry a motivace mladým lidem.”

Kolekce bot Iconic

„V uplynulých měsících jsme již společně pracovali na nových kolekcích obuvi a vůbec první kolekci oblečení značky Botas, která vznikla právě pod vedením Víta,” doplnil Václav Staněk.

Pod taktovkou nového ředitele Botas Víta Staňka ožívá ikonický střih botasek z 90. let. Ponechal mu základ vhodný na sport, který je jeho vášní, v návrhu designu se mu podařilo zkombinovat minimalismus s retro nádechem. Propojení historie s novou érou je znát i v ponechání klínu typického pro Botas a nového loga na jazyku. Triky na skejtu i s míčem, sprinty během pracovních dnů, večírky. V Botas Iconic zazáří každý. Do 31. 8. lze boty ICONIC pořídit za předprodejovou cenu 2 299 Kč.

První kolekce oblečení Botas

„Zkušenosti z dlouholeté tradice výroby obuvi jsme přenesli do světa módy. Do našeho oblečení vkládáme stejnou péči, preciznost a touhu po kvalitě. První kolekce oblečení je vyrobena s láskou a pečlivostí u nás v České republice. Využíváme nejkvalitnějších materiálů, abychom zaručili dlouhou životnost našich produktů a maximální komfort při nošení,” uvedl Vít Staněk. Kolekce nabízí dva základní střihy – basic a oversize dámského, pánského i unisex střihu. Každý si tak najde to, co nejlépe vyhovuje jeho osobnímu stylu a preferencím. Kolekce ztělesňuje aktivní životní styl a pohodlí. Dominuje jí nové logo a moderní motiv s claimem značky ‚‚Legends live forever.”

Newsletter