Vicepremiér Havlíček: Pomáháme obnovit dodávky tepla obyvatelům Velkých Hamrů

Situaci s teplem ve Velkých Hamrech u Tanvaldu řešil přímo na místě vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček. Několika stovkám lidí a místní škole byly přerušeny dodávky tepla. Tamní samospráva a dodavatelé totiž nedořešili smluvní vztahy a nevybudovali nové lokální plynové kotelny včetně rozvodů, které dříve deklarovali.

Přes fakt, že už začala topná sezóna a nejen obyvatelé Velkých Hamrů teplo doma v nynějším chladnější počasí samozřejmě potřebují, informace o patové situaci se Energetický regulační úřad (ERÚ), který má potřebné rozhodovací pravomoci, dozvěděl až před pár dny. Ihned zahájil potřebná šetření. A možná řešení přímo na místě s vedením města a zástupci dřívějšího i současného dodavatele hned první den, co byly dodávky přerušeny, projednal vicepremiér a ministr Karel Havlíček. K dané věci uvádí: „Napjaté vztahy mezi komerčním provozovatelem teplárny a obcí včera vyústily v ukončení dodávek pro stovky obyvatel a místní školu. Vyrazili jsme proto ještě týž den večer na místo, pokoušíme najít řešení a dodávky obnovit.“

Na jednání se dohodlo, že se dnes odpoledne zástupci samospráv a dodavatelů sejdou v Praze přímo v ERÚ. A to proto, aby se obyvatelům Velkých Hamrů dodávky tepla co nejdřív obnovily.

Newsletter