Vítězem Creative Business Cup je Snuggs

Vítězem soutěže Creative Business Cup (CBC), kterou pořádá agentura CzechInvest, se stal projekt Snuggs. Druhé místo patří Optimistic coffin a třetí skončil Termosolární úl. Finálový večer letos hostila Olomouc. Roklen24 je mediálním partnerem soutěže. 

Startup Snuggs, který vyvinul speciální menstruační kalhotky s nanovlákny, uspěl již v únoru na Women Startup Competition, kde získal třetí místo cenu diváků. Náš produkt je plnohodnotná náhrada za vložky nebo tampony, řekla v rozhovoru pro Roklen24 Linda Šejdová, zakladatelka a CEO Snuggs.

Snuggs: Úspěch v soutěži s produktem čistě pro ženy

Soutěže se v Olomouci účastnilo sedm startupů. Greenest Company, který čeká boj o půl milionu dolarů, na Startup World Cup Summit. Foodgroot, Imagleee a ChemLight.

Creative Business Cup Foundation je nezisková organizace, která se zabývá podporou startupů z oblasti kreativních průmyslů. Od roku 2012 každoročně pořádá mezinárodní soutěž Creative Business Cup, která má za cíl podporovat kreativní startupy, propojovat je navzájem a pomoci jim při hledání investora i dobývání zahraničních trhů. 

Foodgroot je Googlem pro potraviny a metlou nekvality jako Uber

Vítězem českého národního kola soutěže Creative Business Cup 2018 se stala společnost  miomove, která vyvíjí inovativní technologii pro aktivní podporu životního stylu založenou na speciálních senzorech, analyzuje běh a dokáže uživateli říci, jak běžet efektivněji. Soutěže se loni v Plzni zúčastnilo deset inovativních společností z oblasti kreativních průmyslů, spolu s miomove také  Thriftigo,  Virtual LAB, 60 seconds, Behavee, Bookcrushes, Actijoy, Aurosa premium beer,  Genster a  Yieldigo.

 

Newsletter