Vlastník APS Martin Machoň prodává svůj podíl v Rapid Bucharest

Český podnikatel a investor Martin Machoň držel 49% podíl ve fotbalovém klubu od roku 2018, kdy tým působil v nižší fotbalové soutěži. V sezóně 2020/2021 dosáhl Rapid Bucharest skvělého úspěchu a postoupil zpět do první ligy rumunského fotbalu. Podíl od vlastníka investiční skupiny APS kupuje Viktor Angelescu, který se stane většinovým vlastníkem klubu.

Za 4 roky spolupráce Machoně s Rapidem se podařilo klub dostat ze třetí ligy zpět do nejvyšší fotbalové soutěže, ze které vypadl po ekonomickém krachu klubu v roce 2016. Z počátku ambicióznímu plánu věřil málokdo, ale bohaté manažerské zkušenosti a vášeň pro fotbal vlastníků klubu přinesla své ovoce. Každý rok znamenal posun k vytouženému cíli. „Premiérová sezóna ukazuje, že tento tým s bohatou historií se nepřišel do nejvyšší soutěže jen ukázat a v příštích letech plánuje zabojovat o místa v evropských pohárech,“ dodává Martin Machoň.

Machoň se přímo nepodílel na řízení klubu a tak se po dosažení postupu do první ligy rozhodl svůj podíl prodat. Obě strany se dohodly, že podmínky finančního vyrovnání nebudou komentovat. Klub tak zůstává čistě v rumunských rukou, což je zpráva, kterou ocení hlavně místní fanoušci fotbalu.  Machoň momentálně žádné investice do sportovního odvětví nechystá. Chce se věnovat dalšímu rozvoji skupiny APS.

Newsletter