Americké výnosy středních splatností korigují včerejší růst. Dolar zpevnil pod 1,0650 za euro po nad očekávání horších inxech PMI z Francie. Měny regionu v zisku. Koruna zpevnila pod 24,40 za euro.

Vše, co potřebujete vědět o paddleboardingu

Zdroj: Depositphotos

Okouzlil vás nový vodní sport, jehož příznivci každoročně ovládnou české řeky a jezera? Prozradíme vám, co je paddleboarding zač a jak s ním můžete sami začít.

Co je to paddleboarding

Paddleboarding je vodní sport, který spočívá na principu pádlování vestoje. Jezdec stojí na prkně – paddleboardu – a pohání ho pomocí dlouhého pádla.

Obdoba moderního paddleboardingu se objevila už v půlce minulého století. Masové oblibě se ale sport začal těšit až v posledních letech.

Jeho výhodou je, že nevyžaduje žádné speciální dovednosti ani dlouhé tréninky, jako tomu je například u surfování. Na klidných vodách zvládne jízdu téměř každý.

Paddleboarding je plnohodnotný sport

I když paddleboarding může na první pohled vypadat jako ležérní zábava, pádlováním na prkně posilujete velkou skupinu svalů. Zároveň si trénujete rovnováhu a zlepšujete celkovou fyzickou kondici těla.

Jak s paddleboardingem začít?

Na první jízdu s paddleboardem nepotřebujete kromě prkna a pádla prakticky žádné speciální vybavení. Vydáte-li se do klidnějších vod, riziko pádu je poměrně nízké, a tak můžete vyrazit klidně v běžném oblečení.

Pro začátečníky jsou vhodnější širší paddleboardy, které jsou stabilnější a snazší na manipulaci. Základem je výběr prkna vhodného k vaší výšce a hmotnosti.

Při prvním rozjezdu začněte klidně vkleče a ideálně uprostřed plováku. Jakmile získáte dostatek sebedůvěry, pomalu se postavte na nohy. Vždy mějte mírně pokrčená kolena pro lepší stabilitu.

Při pádlování se nespoléhejte jen na ruce, ale zapojte celé tělo. Pádlování díky tomu zefektivníte a zároveň se tak rychle neunavíte.

Tou nejdůležitější radou je, abyste zkrátka začali. Paddleboarding představuje poměrně intuitivní sport, do kterého se dostanete po pár okamžicích. Nebojte se proto vyrazit na svou první jízdu s paddleboardem a propadněte nové zálibě.

Newsletter