Evropské i americké výnosy rostou. Dolar se po pátečních dat z trhu práce obchoduje pod 1,0800 za euro. Měny regionu ve ztrátě. Koruna oslabila nad 23,80 za euro.

Vybíráte zimní pneumatiky? Vsaďte na vítěze testu, pneu Continental TS870

Zdroj: Continental

Vybíráte nové zimní pneumatiky pro váš vůz? Jasným vítězem testu zimních pneumatik v rozměru 225/45 R17 dle časopisu Auto Zeitung, se pro rok 2022 staly pneumatiky Continental WinterContact TS 870. Podívejte se, v jakých aspektech si vedly nejlépe!

Continental vykazuje výborné výsledky na každém povrchu

Odborní novináři z Auto Zeitung testovali celkem 8 různých modelů zimních pneumatik s certifikací 3PMSF v rozměru 225/45 R17. U modelu Continental vyzdvihli především výborný výkon pneumatik a s ním spojenou bezpečnost jízdy na každém z testovaných povrchů.

Na sněhu vykázaly pneumatika Continental WinterContact TS 870 dokonce nejkratší brzdnou dráhu, nejvyšší boční přilnavost a zároveň výbornou ovladatelnost díky mimořádné přilnavosti přední nápravy.

Dokonalé na mokru

Na mokrém povrchu pneu Continental zaujaly kombinací velkou odolností proti aquaplaningu, krátkou brzdnou dráhou a nejlepší přilnavostí v zatáčkách. Také při jízdě na suchém povrchu pneu bodovaly vynikající odolností a  vysokou bezpečností jízdy. Novináři vidí hlavní důvody úspěchu v koordinaci pryžových směsí, podkladu a bočnice.

Zdroj: Continental

Nová konstrukce pro lepší přilnavost i větší odolnost

S modelem WinterContact TS 870 uvedl Continental na trh zcela nový design pneu. Přepracován byl nejen dezén, ale také konstrukce a dezénová směs. Výsledkem je o tři procenta kratší brzdná dráha na ledu ve srovnání s předchozím modelem TS 860.

Na sněhu se pak vylepšila ovladatelnost průměrně o pět procent, stejně jako přilnavost. Když k tomu připočteme zvýšení kilometrového výkonu o deset procent, dostaneme pravděpodobně nejlepší zimní pneumatiky na trhu.

Pro pneumatiky WinterContact TS 870 nejde o první vítězství v konkurenci dalších prémiových pneu. Tento model od Continentalu v testech navazuje na předcházející výborné výsledky modelu v dalších rozměrech.

Široké spektrum rozměrů

Pneumatiky Continental TS870 se kromě testovaného rozměru 225/45 R17 vyrábí také v dalších variantách pro disky od 14 do 17 palců. Velmi oblíbené jsou např. velikosti 175/65 R14, 195/65 R15 a 205/60 R16.

Kde koupit pneu Continental TS870?

Nabídku pneumatik Continental nejen pro osobní automobily všech kategorií, ale také dodávky, SUV a 4X4 vozy najdete u renomovaných pneuservisů, některých autoservisů i dalších prodejců pneu. Nebo je můžete koupit i na internetu, třeba v ověřeném pneu e-shopu Pneuboss.cz.

 

Newsletter