Výroba letáků online: Efektivní a rychlá

Zdroj: Point4Me

Letáky patří mezi nejlevnější způsob propagace. Aby však cílovou skupinu zaujaly a byly dostatečně efektivní, je třeba dodržet několik zásad. Díky nim bude výroba letáku hračkou. Na co je třeba před tiskem letáku myslet?

Výroba letáků nepředstavuje nic složitého. Stačí si ujasnit, pro jakou cílovou skupinu je leták určen. Dříve než se do jeho tvorby pustíte, promyslete správnou strategii. Přicházíte s něčím přínosným? Koho chcete oslovit? Co má být cílem vaší propagace? Pokud znáte odpovědi na tyto otázky, směle se do výroby reklamních letáků pusťte.

Jednoduchá grafika, čitelný font, stručná komunikace

Obrázek vydá za tisíc slov. Spíše než na obsáhlý a všezahrnující text se soustřeďte na jasné a stručné sdělení, velké titulky a mezititulky, přehlednou a poutavou grafiku. Vše doplňte fotografií nebo obrázkem, který co nejlépe vystihne podstatu toho, co nabízíte. Pamatujte, že musíte prodávat jeden produkt na jednom letáku. V obsáhlé nabídce se potenciální zákazník může ztratit a vy pak ztratíte jeho zájem. Kromě kontaktních informací a vašeho loga by měl leták také obsahovat výzvu k akci. V neposlední řadě je důležité samotné provedení: typ letáku, formát a celková kvalita tisku letáku.

Zdroj: Point4Me
Zdroj: Point4Me

Typ letáku: Vyberte si to pravé

Letáky mohou být neskládané nebo skládané. Mezi nejčastější formy skládaných letáků patří paralelní falc, harmonika a zavinovací falc. Co se týče formátu letáků, nabídka je opravdu pestrá. U neskládaných letáků to může být A3 až A7 nebo DL, paralelní falc se obvykle vyrábí v rozměrech A4 až A7 nebo DL. Harmonika a zavinovací falc mají většinou formáty A5, A6, A7 nebo DL. Jako leták lze vytisknou nejen nabídku produktů a služeb do schránek, ale třeba mapu města pro turisty nebo jídelní lístek.

Kvalitní nebo levný papír? Volbu materiálu přizpůsobte cílové skupině

Nabízíte luxusní zboží vybraným klientům nebo tisknete leták s akční nabídkou zboží pro celé sídliště? Od toho se samozřejmě odvíjí volba materiálu. Výroba letáků online dnes umožňuje nechat si vyrobit neskládaný leták do 24 hodin a to v množství od 1 do 50 tisíc kusů. Obvyklá dostupná gramáž papíru je od 90 g/m2 u ofsetového papíru, po 300 g/m2 u matné nebo lesklé křídy.

Skládané letáky jsou naproti tomu luxusnější a časově náročnější variantou produktové prezentace. Tisknout se dají od 50 do 50 tisíc kusů. Dostupné jsou rovněž materiály od 90 g/m2 u ofsetového papíru, až po 300 g/m2 u matné nebo lesklé křídy. Zvolit si můžete zušlechtění v podobě jednostranného nebo oboustranného lesklého či matného lamina. Vyšší gramáž papíru a povrchová úprava včetně dobře zvoleného formátu skládaného letáku pak může být prezentací, na kterou budete ve firmě obzvlášť hrdí.

Nevíte si rady? Spojte se s odborníky

Pokud je pro vás výroba reklamních letáků online něčím novým, obraťte se na odborníky. Point4me Profi je e-shop brněnské tiskárny POINT CZ. Najdete zde nejen tisk letáků, ale i mnoho dalších firemních tiskovin jako jsou brožury, vizitky, kalendáře či samolepky. Tým zákaznické podpory vám pomůže s předtiskovou přípravou, nahráváním dat, výběrem materiálů nebo formátů i s přípravou individuálních zakázek na míru.

 

Newsletter