Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Výsledková smršť v Evropě vytáhla většinu indexů výš

Akcie Deutsche Bank vzrostly přes 5 %, když banka ztrojnásobila čtvrtletní zisk. Dařilo se jí především v investičním bankovnictví. Německá banka zvýšila zisk ve druhém čtvrtletí z loňských 237 miliard eur na 796 miliard eur. Příjmy z investiční divize stouply o 23 %.

Na opačném pólu byly akcie Fresenius Medical Care AG&Co KGaA, které odepsaly po neuspokojivých výsledcích 4,1 %.

Výrobce polovodičů Infenion mírně rostl o 0,2 %. Zisk Nokie ve druhém kvartále překonal očekávání, akcie rostly o 8,3 %.

Čtvrtletní zisk aerolinek Deutsche Lufthansa se více než ztrojnásobil. Akcie i přesto poklesly o 2,6 %. Firmě dopomohl levnější benzín a absence mimořádných nákladů. Firmě se podařilo vykázat zisk 954 milionů eur proti předchozí ztrátě.  

Siemensu klesl zisk, příjmy byly však vyšší díky kurzu eura. Akcie připsala 4,2 %. Společnost trápí levná ropa a přesun k obnovitelným zdrojům. Velký vliv na příjmy měl směnný kurz eura vůči dolaru. Bez jejich započtení příjmy poklesly o tři procenta.  

Německý DAX rostl o 0,3 %, dařilo se i Francii +0,5 % a Británii +0,5 %. Naopak pokleslo Španělsko -1,2 % po neuspokojivých výsledcích Banco Santander a inflaci, která zaostala mírně za očekáváním.

Newsletter