Vývojář e-shopů ShopSys má investici na vývoj technologické platformy

Přední vývojář internetových obchodů, česká firma ShopSys, získává dvojici strategických investorů – INCOMMING ventures Michala Mičky a Reflex Capital Ondřeje Fryce. Investice v celkové výši 15 miliónů korun je určena na vývoj technologické platformy ShopSys a na rozšíření stávajících služeb, včetně zahraniční expanze. ShopSys zároveň dává možnost získání podílu vlastním zaměstnancům.

ShopSys je na trhu již 14 let a na jeho platformě funguje aktuálně přes 450 e-shopů stavěných na míru, mezi nimi i jedni z největších hráčů jako Okay.cz nebo Office Depot. Investice má za cíl nejen upevnit pozici ShopSysu jako leadera na českém trhu, ale zejména rozšířit tým a expandovat do zahraničí s novou open-source e-commerce platformou nazvanou ShopSys Framework.

“Přes dva roky stavíme na zelené louce ShopSys Framework, otevřenou e-commerce platformu se škálovatelnou architekturou. Vydáme jej letos jako nejpokročilejší řešení pro stavbu velkých e-shopů, s jeho použitím ušetří vývojářský tým až tisíce programátorských hodin,” říká zakladatel ShopSysu, Petr Svoboda, a dodává: “ShopSys Framework bude open-source, může ho tedy kdokoliv používat neomezeně a zadarmo.”

Za investici v celkové výši 15 miliónů Kč získává každý z investorů ve firmě ShopSys podíl 10 procent.  “My se soustředíme na investice do zajímavých projektů v oblasti e-commerce. ShopSys je leader ve vývoji e-shopů, ve kterém vidíme potenciál růstu a věříme v jeho expanzi na zahraniční trhy,” vysvětluje Michal Mička, zakladatel INCOMMING ventures.

“V e-commerce se pohybuji již téměř dvě dekády a vidím trendy ve vývoji velkých e-shopových řešení. Petr jde správným směrem, navíc je to zkušený podnikatel a má kolem sebe skvělý tým,” dodává k investici Ondřej Fryc, zakladatel e-shopu Mall.cz a fondu rizikového kapitálu Reflex Capital. S ShopSys Framework plánuje ShopSys expanzi na evropský a postupně globální trh. V souvislosti s expanzí a vývojem open-source řešení rozšiřuje ShopSys také tým v Ostravě, Pardubicích a Žilině. Pomoci s náborem má také otevření fondu na odměňování zaměstnanců podíly, který oznámil ShopSys současně s investicí.

Pro investory nejde o první spolupráci, nedávno oznámili i společnou investici do startupu Apifier, webcrawleru, který vytváří API z libovolné webové stránky.

Newsletter