Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Wall Street: Růst, pak zchlazení zisků

Dnešní rozkolísaná seance měla za následek zvýšení volatility na kapitálových trzích. Před pátečními daty ze spotřebitelské důvěry si investoři začali vybírat zisky a po středeční seanci, kdy utrpěly energetické akcie výrazné ztráty, se ani dnes nepodařilo obnovit tržní důvěru. Po robustním nárůstu indexů až nad 1,2 %, zakončil hlavní index S&P 500 +0,45 % a Dow +0,36 %.

Po krátkém zotavení ceny ropy se ve čtvrtek surová ropa opět propadla, tentokrát pod 60 dolarů za barel, poprvé za více než pět let, z čehož by mohly profitovat letecké společnosti. 

Z jednotlivých fundamentů byly zveřejněny tržby maloobchodníků v USA za listopad, které pozitivně překvapily, nejrychlejším tempem za osm měsíců, navíc další fundament dopadl také pozitivně, když počet týdenních nezaměstnaných poklesl a poukazuje to na zlepšení americké ekonomiky.

Newsletter