Wall Street zpomaluje vstříc sváteční náladě

Úterní obchodování se neslo v poklidné náladě po zveřejnění příznivého reportu o hrubém domácím produktu americké ekonomiky, investory poté ani příliš neodradil údaj o poklesu spotřebitelské důvěry. Wall Street čeká zkrácený týden z důvodu oslav Dne díkuvzdání.

Ceny akcií v předobchodní fázi naznačovaly pokračování v růstu a Wall Street v úvodu skutečně zahájila výše. K růstům pomohla revize růstu hrubého domácího produktu z 3,3 % na 3,9 %. O 90 minut později byla zveřejněna spotřebitelská důvěra, která výrazně propadla, navzdory očekávání na úrovni 95,9 b., na 88,7 b.

Index S&P uzavřel s mírnou ztrátou 0,1 %, ačkoli v úvodu seance dokázal mírně růst, Dow „pokračoval“ v růstu, ačkoli tentokrát zanedbatelném (0,01 %), a Nasdaq získal mírných 0,07 %.

Akcie luxusního klenotnictví Tiffany vzrostly o 2,5 % poté, co společnost sice výsledky mírně zaostala za očekáváním analytiků, přesto evidovala nárůst tržeb v Severní a Jižní Americe a potvrdila celoroční výhled.

Akcie Netflix odepsaly 2 %, když analytici Stifel Nicolaus snížili rating na „držet“ z „koupit“.

Potravinářský Hormel Foods poklesl o 5 %, když vykázaný čtvrtletní zisk nedosáhl na očekávání, i když tržby byly lepší než odhady.

Newsletter