Z SWCSummitu je Disraptors Summit. Uskuteční se v říjnu v Praze

Zdroj: Disraptors

Jedna z největších startupových událostí pořádaných v České republice zásadním způsobem mění svou tvář. Dosavadní Startup World Cup & Summit, kde loni jako hlavní host vystoupil Steve Wozniak, nově nese název Disraptors Summit. S rebrandingem se mění i pojetí startupové soutěže, která každoročně bývá zlatým hřebem programu. Namísto původního kontinentálního finále celosvětové soutěže Startup World Cup nyní půjde o celoevropskou Ligu mistrů, zastřešující celou řadu českých i evropských startupových soutěží. Letošní Disraptors Summit se uskuteční 11. října v Křižíkově pavilonu na pražském Výstavišti. Veškeré podrobnosti mohou zájemci sledovat na webu disraptors.com.

Offline i online event

Disraptors Summit svým konceptem naváže na předchozí ročníky SWCSummitu. V Křižíkově paláci se tak v rámci celodenního programu potkají startupy s investory a zástupci korporací z celé Evropy. Na programu budou vystoupení nejrůznějších osobností ze startupového světa, panelové diskuse, mentorské stoly, a samozřejmě i soutěž nejlepších evropských startupů o potenciální investici ve výši 500 000 dolarů. Nejdůležitější části programu se budou živě streamovat.

Startupová Liga mistrů

Zatímco v předchozích ročnících vedla cesta do celoevropského finále startupové soutěže výhradně přes regionální evropská kola soutěže Startup World Cup, letošní ročník nabízí mnohem rozmanitější možnosti.

„Kvalita startupových soutěží u nás i ve světě neustále roste. Naším cílem je vybrat opravdu ty nejlepší z celé Evropy. Proto jsme uzavřeli partnerství s celou řadou dalších soutěží pořádaných u nás i v zahraničí. Jejich vítězové získají přímou vstupenku do finále Startupové Ligy mistrů a 11. října se před porotou utkají o titul absolutního mistra Evropy,“ vysvětluje ředitel akce Tomáš Cironis.

Zdroj: Disraptors
Zdroj: Disraptors

Startupy, které chtějí usilovat o vítěznou trofej a potenciální investici ve výši 500 000 dolarů, mají několik možností. Buď uspějí v některém z regionálních kol soutěže Startup World Cup, nebo zvítězí v soutěžích jako CzechInvest Startup Challenge, Vodafone Nápad roku, Technology Fast 50 a dalších. Své vítěze do Prahy vyšlou i takové akce jako italský We Make Future nebo polský Wolves Summit.

Startup, který v Praze nejvíc ohromí porotu, získá společně s evropským titulem i postupku do celosvětového finále soutěže Startup World Cup v kalifornském Silicon Valley.

České, slovenské, polské a maďarské startupy se přes web disraptors.com budou moci hlásit do soutěže pro oblast V4 od začátku června.

Disraptors nebude jen summit

Ačkoli Disraptors Summit představuje vrchol celé sezóny, není to tak, že by se v průběhu roku pod hlavičkou dinosauřího loga nic dalšího nedělo. Právě naopak.

„Důvodem pro rebranding nebylo jen to, že Startup World Cup & Summit měl asi nejsložitější název na světě. Za uplynulých šest let, co jsme ho pořádali, jsme se posunuli mnoha dalšími směry a naše aktivity se rozrostly. Během roku pořádáme i další akce. Celoročně pak vydáváme podcasty s osobnostmi, které se nebojí ve svých oborech hledat nové cesty a rozvracet staré pořádky. Mezi podnikateli, vizionáři a mentory zkrátka hledáme disruptory.

Hříčka se slovy disrupt a raptor se tak přímo nabízela. Raptoři navíc byli malí a draví, stejně jako začínající startupy. My jsme našemu dinosaurovi vetkli ještě barevnou hravost. Máme tedy v logu malého raptora, ovšem pozor: I malý dinosaurus může uspořádat velký event!“ uzavírá Cironis

Více o Disraptors

Vše je víceméně v této zprávě. Disraptors navazuje na Startup World Cup & Summit (SWCSummit), jednou z nejvýznamnějších startupových akcí v Evropě, která se v uplynulých letech každoročně konala v Praze. Spojuje summit, kde se potkávají startupy, investoři a zástupci korporací z celé Evropy, a celoevropskou startupovou soutěž, odkud vítěz postupuje do celosvětového finále Startup World Cupu v Silicon Valley. Na předhchozích ročnících vystoupily takové osobnosti jako Steve Wozniak, spoluzakladatel Applu a legenda počítačového inženýrství, Tosca Musk, CEO streamovací služby Passionflix a sestra Elona Muska, Tom Cwik z NASA, Martin Tolar vyvíjející lék na Alzheimerovu chorobu, Marvin Liao z inkubátoru 500 Startups, Vince Steckler, CEO českého AVASTu, Dave Evans ze Stanfordu a mnoho dalších. Za akcí organizačně stojí společnost Up In The Air. Více informací naleznete na www.disraptors.com.

Newsletter