Žádost podnikatelských odborů ministryni Schillerové. Co dál s EET?

Ministryně financí Alena Schillerová v posledních dnech nejméně dvakrát prohlásila (8. 1. ČT24, 14. 1. ČT, Otázky Václava Moravce), že EET má podporu u podnikatelských spolků. Alena Schillerová jmenovala Asociaci malých podniků a živnostníků, Hospodářskou komoru ČR a Svaz obchodu a cestovního ruchu. Opakovaně oznámila, že s vedením těchto organizací se sejde, aby s nimi konzultovala změny zákona 112/2016 Sb., o evidenci tržeb. K tomu se vyjádřil předseda výboru Podnikatelských odborů pan Radomil Bábek. Server Roklen24 přináší dopis ministryni v nekrácené podobě:

Vážená paní ministryně, v několika svých veřejných vystoupeních jste oznámila záměr sejít se v nejbližších dnech se zástupci podnikatelských spolků, abyste s nimi projednala změny zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb. Podle Vašich vyjádření se sejdete s těmi, kdo EET podporují. Taková volba je jistě zcela ve Vaší kompetenci, domníváme se však, že v zájmu podnikatelské veřejnosti by měly zaznít i názory opačné, tedy kritické.

Chápeme situaci tak, že jste ministryní pro všechny občany, nikoli jen pro vybrané skupiny těch, kteří s Vámi souhlasí. Naše organizace reprezentuje dlouhodobě odpor k EET, a máme tedy řadu námětů a požadavků na podstatné změny zákona o evidenci tržeb. To, že reprezentujeme velmi silný blok proti EET, hájící zájmy malých podnikatelů a živnostníků, dokládá např. námi pořádaná tisková konference z 8. 1. 2018 (presskit a záznam) a počet organizací, se kterými jsme ve spojení.

Paní ministryně, žádáme Vás, abyste nás přizvala k výše zmíněnému jednání. Chceme do diskuze přinést požadavky velké části podnikatelské veřejnosti i kritiků EET. S pozdravem Radomil Bábek předseda výboru Podnikatelských odborů – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z.s

S pozdravem Radomil Bábek předseda výboru Podnikatelských odborů – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z.s. 

 

Newsletter