Americké výnosy pokračují v růstu. Dolar se proti euru obchoduje nad 1,0600 za euro. Koruna díky nárůstu krátkých sazeb zpevnila pod 25,20 za euro.

Zisk ČSOB ve čtvrtletí vzrostl o 42 % na 4,7 miliardy Kč

Čistý zisk skupiny ČSOB za 1. čtvrtletí vzrostl meziročně o 42 procent na 4,7 miliard korun. Objem úvěrů vzrostl meziročně o sedm procent na 637 miliard korun, kvalita úvěrového portfolia se dále zlepšila.

„V době, kdy celý bankovní sektor čelí rychle se měnícímu očekávání klientů a rychlému technologickému rozvoji mi úspěšné první čtvrtletí letošního roku dává jistotu, že jdeme správným směrem. Počet aktivních uživatelů aplikace SmartBanking se zvýšil téměř o čtvrtinu, naše inovace se rychle dostávají do popředí zájmu klientů, pokračuje růst digitálních transakcí i obchodních objemů a kvalita úvěrů je na vynikající úrovni. V budoucnu se budeme nadále soustředit na náš jedinečný model bankopojištění a díky inovacím a zjednodušování vylepšovat klientské zážitky,“ uvedl John Hollows, generální ředitel ČSOB.

Objem vkladů se zvýšil na 836 miliard korun, což je meziročně o 15 procent více. Celkový objem aktiv pod správou dosáhl hodnoty 192 miliard korun, což představuje čtyřprocentní nárůst.

Provozní výnosy vzrostly meziročně o 20 procent na 9,7 miliard korun. Provozní náklady meziročně poklesly o tři procenta na 4,2 miliard korun.

Čistý zisk za první čtvrtletí se opírá o silný růst obchodních objemů a vynikající kvalitu úvěrů. Byl podpořen silnou výkonností finančních trhů, vyššími výnosy ALM, jednorázovým ziskem z vypořádání dřívějšího soudního sporu, vyššími příjmy z poplatků zejména v oblasti investičních produktů a pozitivními valuačními úpravami.

Za růstem úvěrového portfolia stály hypotéky, leasing a spotřebitelské financování, které zrychlilo svůj meziroční nárůst. Navzdory růstu obchodních objemů ČSOB dále zlepšila vysokou kvalitu svého úvěrového portfolia, ukazatel podílu úvěrů v selhání poklesl na historické minimum ve výši 2,79 %.

Newsletter