Zisk Expobank CZ za rok 2018 dosáhne cca 200 milionů Kč

Vedení české banky Expobank CZ odhaduje, že za kalendářní rok 2018 dosáhla zisku přibližně 200 milionů korun. Auditované výsledky by se podle očekávání neměly výrazně lišit. Banka plánuje na rok 2019 další investice do digitalizace svých služeb. Klienti tak mohou očekávat spuštění dalších služeb v rámci NEO účtu – první digitální bankovní platformy.

Vedení Expobank CZ hodnotí předpokládaný zisk za rok 2018 pozitivně. „Vygenerovaný zisk za rok 2018 vnímáme jako úspěch. Část z těchto prostředků budeme v nadcházející době investovat do další fáze digitalizace našich produktů. Naši klienti tak mohou mít jistotu, že nové produkty budou zahrnovat nejnovější technologie,“ uvádí Ilya Mitelman, předseda představenstva Expobank CZ.

Expobank CZ během roku 2018 představila NEO účet, svou hlavní novinku v rámci současné digitální transformace banky. Jedná se o první bankovní účet v Evropě, který umožňuje obchodovat s bitcoiny a investovat do start-upů nebo drahých kovů. Propojení tradičního bankovnictví se světem FinTech chce banka nadále rozvíjet.

O Expobank CZ:
Expobank CZ je českou bankou, která působí na trhu od roku 1991. K síti bankovních domů s názvem Expobank se připojila po úspěšné akvizici od německé LBBW v roce 2014. Vybudovala si pozici silné moderní banky poskytující špičkové lokální a přeshraniční služby pro korporátní, privátní a affluentní individuální klienty. K jejím výhodám patří tým odborníků s rozsáhlými zkušenostmi na lokální i mezinárodní úrovni, dlouholetá zkušenost na českém trhu, sesterské banky v Lotyšsku a Rusku či spolupráce s mezinárodními organizacemi (včetně Evropské banky pro obnovu a rozvoj, IFC – členem Světové banky, KfW Bankengruppe a dalšími). Expobank CZ v roce 2018 představila unikátní NEO účet spojující výhody tradičního bankovnictví a FinTech „jeden účet pro komplexní správu financí“, jehož založení trvá méně než 7 minut. Banka, v rámci své digitální transformace, klade maximální důraz na moderní internetové bankovnictví s digitálním modelem obsluhy.

Newsletter