Dnes v 18:40 vystoupí guvernér Fedu Powell. Střední a delší výnosy US bondů klesají. Dolar v zisku krátce otestoval úroveň 1,0700 za euro. Měny regionu včera oslabily. Koruna se posunula nad 23,85 za euro, dnes mírně sílí pod tuto hranici.

Zvažujete vstup na realitní trh? Zeptejte se zkušeného investora

Řešíte, že trh s realitami vám přijde jako skvělá příležitost začít pořádně investovat. Jaké máte možnosti při investování do nemovitostí? Odpovídá Jan Večerka, zakladatel a CEO aplikace BrikkApp, brikkapp.cz.

Jan Večerka, BrikkAPP

První možností je, že investujete do konkrétní nemovitosti, stáváte se jejím vlastníkem a tím pádem na Vás přecházejí veškerá práva a povinnosti s tím související.

Výhodou podle Jan Večerky, zakladatele a CEO aplikace BrikkApp zde je, že máte nemovitost pod Vaší kontrolou, ale jsou s tím spojená rizika s provozem a údržbou nemovitosti. Druhou možností je, že vkládáte prostředky do nemovitostních projektů jako investor. Výhodou je, že starosti související s nemovitostí za Vás obstarává majitel projektu a Vy jste v pozici finančního investora.

„V této oblasti je řada možností, od neveřejného investování do developerských projektů přes realitní fondy až po nemovitostní crowdfunding,“ upozorňuje Jan Večerka, zakladatel a CEO aplikace BrikkApp, brikkapp.cz.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter