Zvažujete vstup na realitní trh? Zeptejte se zkušeného investora

Řešíte, že trh s realitami vám přijde jako skvělá příležitost začít pořádně investovat. Jaké máte možnosti při investování do nemovitostí? Odpovídá Jan Večerka, zakladatel a CEO aplikace BrikkApp, brikkapp.cz.

Jan Večerka, BrikkAPP

První možností je, že investujete do konkrétní nemovitosti, stáváte se jejím vlastníkem a tím pádem na Vás přecházejí veškerá práva a povinnosti s tím související.

Výhodou podle Jan Večerky, zakladatele a CEO aplikace BrikkApp zde je, že máte nemovitost pod Vaší kontrolou, ale jsou s tím spojená rizika s provozem a údržbou nemovitosti. Druhou možností je, že vkládáte prostředky do nemovitostních projektů jako investor. Výhodou je, že starosti související s nemovitostí za Vás obstarává majitel projektu a Vy jste v pozici finančního investora.

„V této oblasti je řada možností, od neveřejného investování do developerských projektů přes realitní fondy až po nemovitostní crowdfunding,“ upozorňuje Jan Večerka, zakladatel a CEO aplikace BrikkApp, brikkapp.cz.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter