Přesvědčivý důkaz, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů


08:20 • 15. února 2020

Tagy: ČR, stát, vláda, Andrej Babiš, právo, Agrofert, Evropská komise

Stát jsem já, říká premiér Andrej Babiš a majitel koncernu Agrofert, když jeho vláda podává jménem České republiky žalobu k Evropskému soudnímu dvoru na Evropskou komisi kvůli pozastavení plateb koncernu Agrofert. Evropská komise v auditu sdělila, že český premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů a firmy z koncernu Agrofert, které dal do svěřenských fondů, ale stále je ovládá a má z nich profit, na peníze nemají nárok. To, co ví v Česku každý, že český premiér se svých firem zbavil jen naoko, potvrdili prostě i v Bruselu.

Jenže Andrej Babiš v pozici premiéra s možnostmi, které jiný podnikatel nemá, označil kroky Evropské komise za útok na Českou republiku. Kdo ještě pochyboval o tom, že je premiér v obrovském střetu zájmů, dostal přesvědčivý důkaz. Je Agrofert Česká republika? Určitě ne, i když bývalý konfident StB s krycím jménem Bureš se chová, jako kdyby tomu tak bylo a Česká republika byla součástí jeho koncernu. A bohužel dceřiná firma Agrofertu -hnutí ANO, pár vládními křesly zkorumpovaní sociální demokraté a vymírající komunisté, kteří se snaží urvat kousek ztracené moci, mu v drancování země usilovně pomáhají. Jen bláhoví mohou ještě věřit, že český premiér pracuje ve prospěch České republiky. Už dávno je to naopak, Česká republika pracuje ve prospěch Andreje Babiše. Navzdory tomu, že většina občanů s tím nesouhlasí a proti takové zvůli protestuje.

Je do nebe volající drzost, když člověk obviněný z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo podává prostřednictvím jím řízené vlády žalobu na ty, které se snažil podvést, a tváří se jako obětní beránek, jemuž nechce zlotřilý dárce dát další milióny z kapes evropských daňových poplatníků, aby mohl ještě víc rozšiřovat svůj miliardový majetek. A čeští daňoví poplatníci nejenže zaplatí z vlastní kapsy, až bude muset český stát vracet stamiliony z neoprávněně vyplacených dotací z regionálních fondů, ale v souvislosti se žalobou k Evropskému soudnímu dvoru budou hradit další miliony za právníky, kteří budou hájit zájmy Agrofertu. Nebo bude ode dneška česká vláda žalovat Brusel za každého neúspěšného podnikatele, který třeba jen kvůli drobné chybě nedostal nebo musel vrátit dotaci z EU?

RSS

Radomil Bábek je podnikatel. Za 28 let podnikání vybudoval či spoluvybudoval několik úspěšných společností, jejichž vedení již z větší části předal mladším partnerům. Dnes řídí podnikatelskou skupinu VZK Group, kterou tvoří 9 společností a 4 projekty. Radomil Bábek vnímá podnikání jako životní styl. Těžiště jeho zájmů dnes leží v oblasti společenského a politického dění v České republice. Je přesvědčen, že firmy a jejich zaměstnanci jsou motorem ekonomiky ČR, zatímco politici a vysocí úředníci jsou často zataženou ruční brzdou. Aktuálním tématům se věnuje prací v Podnikatelských odborech, které založil a vede od roku 2017 a v Asociaci podnikatelů a manažerů, kterou založil a jejímž předsedou je od roku 2014. Především Podnikatelským odborům věnuje pan Bábek svou pozornost, protože ty "hájí práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu". V popředí profesních zájmů Radomila Bábka jsou psychologie, krizový management a vše související se strategickým řízením a plánováním. V posledních letech vystupuje na konferencích a přednáší externě na vysoké škole. Jeho přednášky a vystoupení se vždy týkají podnikání, managementu, leadershipu a strategického plánování a řízení. Hodně času věnuje poradenství pro začínající podnikatele a mentorování či koučování startupů.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.