Analytické fórum 2021: Vše, co potřebujete vědět o současných trzích a ekonomice

Zdroj: Depositphotos

Již ve středu 26. 5. od 17:30 začíná živé vysílání online diskuze předních tuzemských analytiků a investorů. Cílem celé akce je poskytnout veřejnosti kompletní přehled o trzích a ekonomických poměrech nejen u nás, ale také ve světě. Celou diskuzi organizuje společnost X-Trade Brokers a Roklen24 je mediálním partnerem.

Je zřejmé, že se postupně vracíme do normálu – ekonomiky se otevírají a většina významných firem vstoupila do roku 2021 silnými výsledky hned v prvním kvartálu. Na druhé straně stále převládá obava z pandemického vývoje (např. v Indii), sílí geopolitické tlaky (např. v rámci izraelsko-palestinského konfliktu) a dalších hrozeb bychom jistě našli více.

Situace tedy rozhodně není křišťálově čistá a už vůbec ne růžová. Více než kdy jindy je potřeba mít ty správné informace, které vám zajistí náskok před ostatními. Právě proto na fóru vystoupí 6 řečníků, kteří jsou dlouholetými experty ve svých oborech, aby se v moderované diskuzi podělili o své názory, zkušenosti a tržní výhledy.

Těšit se můžete na hlavního ekonoma skupiny Roklen Pavla Peterku nebo na Dominika Stroukala, experta na kryptoměny, které se v poslední době těšily z velmi perspektivního růstu. Dále také na Davida Marka, který působí jako hlavní ekonom Deloitte, nebo Jaroslava Brychtu, hlavního analytika XTB, který je expertem na akcie. Diskuzi bude moderovat Petr Novotný, zakladatel Investičního webu. Kompletní seznam řečníků a další informace o celé události naleznete zde.

A o čem přesně bude řeč? Zaměříme se hned na několik důležitých segmentů:

  1. Makroekonomická témata, která se dotýkají každého z nás (ať už patříte mezi investory či nikoliv). Mezi taková témata patří např. nastavení měnové politiky a její dopad na ekonomiky i finanční trhy, velmi aktuální riziko růstu inflace a s ní související nastavení úrokových sazeb nebo geopolitická rizika s globálním přesahem.
  2. Akciová témata, kde se zaměříme na predikce vývoje akciových trhů v USA i Evropě, výhled jednotlivých sektorů a zhodnocení jejich perspektivy, možná globální a sektorová rizika, výhled rostoucích a hodnotových akcií, problematiku diverzifikace atp.
  3. Komodity a jejich očekávaná výkonnost po znovuotevření ekonomik, aktuální a budoucí role zlata v portfoliu. V neposlední řadě si zde položíme důležitou otázku, zda se nacházíme na prahu komoditního supercyklu.
  4. Forex a česká koruna – jakým způsobem aktuálně ovlivňují měnové politiky centrálních bank jednotlivé měny, jaké faktory ovlivňují a budou ovlivňovat USD, jaký vývoj můžeme očekávat na české koruně a mnoho dalších klíčových otázek.
  5. Kryptoměny, aktuální stav kryptoměnového trhu a jeho budoucí výhled, současná a budoucí pozice Bitcoinu, jaká jsou administrativní a regulatorní rizika a mnoho dalšího.

Z výše popsaného je jasné, že Analytické fórum 2021 je vhodné doslova pro každého, kdo se alespoň trochu zajímá o investiční a hlavně ekonomické dění kolem nás. Nezáleží na tom, zda jste hotovým investorem nebo zatím o investování ani neuvažujete – na fóru zcela jistě zazní celá řada užitečných informací i pro vás. Více informací o Analytickém fóru a možnost přihlášení zdarma najdete zde.

Newsletter