Analytické fórum 2023: Co očekávají přední finanční experti?

Zdroj: Depositphotos

Tuto středu (17. 5.) a čtvrtek (18. 5.) proběhne další ročník již tradičního Analytického fóra XTB. Na co přesně se zaměří letošní ročník a koho můžeme očekávat?

Rok 2022 a počátek roku 2023 byly na finančních trzích opravdu bouřlivým obdobím, kdy především v loňském roce ztráty zaznamenala většina finančních instrumentů. I když jsme poté od začátku roku viděli opětovný růst na velké části aktiv, rozhodně se nedá říct, že propady jsou s jistotou u konce a nás čekají jen nová maxima.

Hrozeb je v současnosti pro finanční trhy stále mnoho. Vysoké úrokové sazby, potenciální recese, pokračující konflikt na Ukrajině, krachující banky a problémy realitního sektoru, obzvlášť v oblasti kancelářských budov, jsou stále validními důvody, proč se obávat pokračujících propadů. I mezi profesionálními analytiky najdeme mnoho velmi rozdílných názorů, jak se bude situace následovně vyvíjet.

Zdroj: XTB
Zdroj: XTB

XTB na letošní Analytické fórum pozvalo jedenáct předních odborníků z oblastí  financí, investic i specifických finančních trhů, aby se podělili o svůj pohled na věc. Hlavní témata se budou týkat inflace, měnové politiky a výhledu různých investičních instrumentů do dalších měsíců. Pokud se o investice nebo trading zajímáte, neměli byste na této akci chybět!

Zde přinášíme kompletní program obou dnů:

Středa, 17. května 2023

  • 18:00 – 18:45 Inflace a měnová politikaLukáš Kovanda, Michal Stupavský (moderuje Štěpán Hájek)
  • 18:45 – 19:30 Měnové trhyRonald Ižip, Jan Berka (moderuje Tomáš Cverna)
  • 19:30 – 20:15 KomodityBoris Tomčiak, Vojtěch Slovák (moderuje Jiří Tyleček)

Čtvrtek, 18. května 2023

  • 18:00 – 18:45 Akcie Ján Hájek, Ondřej Klečka (moderuje Jaroslav Brychta)
  • 18:45 – 19:30 KryptoměnyMarek Vaňha, Jakub Kralovanský (moderuje Martin Jakubec)

Celou akci bude možné sledovat online. Možnost bezplatného přihlášení na letošní ročník a mnoho dalších informací naleznete v přiloženém odkazu ZDE.

Zdroj: XTB

Newsletter