Bitcoin za 100 milionů do roku 2030?

Bitcoin, zdroj: Unsplash

Začíná americká ekonomika ochlazovat? Data k HDP za první kvartál roku ukázala na poměrně velké zklamání. Stejně tak i indexy nákupních manažerů ve službách a průmyslu. Minulý týden byla zveřejněna klíčová data k trhu práce, která ukázala na poměrně velké ochlazení. Co přesně bylo oznámeno? A jak se proměnily šance na první snížení úrokových sazeb v USA? Přijde již v září? Trhy se zatím vezou na vlně euforie, nepříliš by tak nepřekvapilo ani opětovné dosažení historických maxim na amerických akciových indexech. Lví podíl na tom však mají i hospodářské výsledky amerických společností.

Jedna společnost však příliš nepřispívá – Boeing. Kolem této akcie se kupí jeden problém za druhým. Od začátku ledna, kdy za letu vypadl u letadla Boeing velký panel, se kolem Boingu stahují mračna. Kontroly ukázaly na několik pochybení a akcie stále padají. Během posledních dvou týdnů z jednoho letadla vypadla za letu záchranná rampa, došlo k rozbití podvozku a dalším problémům při přistání. Kolem Boeingu však vyvstává další velký otazník, o co se jedná? Ani Apple neměl letos na růžích ustláno. Jeho výsledky za první kvartál však investory povzbudily. Co přesně Apple oznámil? A co by mohlo v budoucnu způsobit problémy?

Na pozitivní vlně se v posledních dnech veze i bitcoin. Jedna ze jeho největších podporovatelek dokonce očekává do konce dekády cenu kolem 100 milionů korun za jeden bitcoin. Je podle vás tato cena reálná? A čím tento odhad podložila? My přineseme jednu novinku, která by mohla k investicím do bitcoinu přivést miliony lidí. O co se jedná? Uzavřeme také kapitolu kolem CZ – tedy bývalého šéfa kryptoměnové burzy Binance. Tomu hrozily až 3 roky ve vězení. Výsledný trest je sice mírnější, rozhodně však ne ideální. Na jak dlouho si půjde sednout? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 74. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter