BTC Prague, největší bitcoinová konference v Evropě, opět oslaví českou svobodu

Bratři Matyáš a Martin Kuchařovi, zdroj: BTC Prague

Již podruhé uvítá Praha špičky světové kryptoměnové scény. Největší bitcoinová konference v Evropě, aspirující letošním ročníkem na největší akci tohoto druhu na světe, se uskuteční 13.15. června 2024 v pražských Letňanech. Mezi stovkou řečníků vystoupí i jména jako Michael Saylor, Adam Back nebo Jack Mallers, chybět nebudou čeští a slovenští bitcoin experti, například Marek Palatinus, Pavol Rusnák či Lukáš Kovanda,. Součástí BTC Prague bude i veletrh více než 90 českých a světových firem podnikajících v oblasti této krypto technologie.

Stavět mosty a posilovat vztahy v rámci evropského bitcoinového prostoru i mimo něj. Tak zní moto druhého ročníku bitcoinové konference BTC Prague, která si klade za cíl hovořit o důležitých bitcoinových tématech, pomoct adopci Bitcoinu, a především pokračovat v budování silné kryptoměnové komunity, kterou se Česká republika dlouhodobě vyznačuje. „Česká republika prostřednictvím BTC Prague pečetí svoji pozici velmoci v oblasti Bitcoinu. Skutečně udáváme krok v bitcoinové komunitě, bohužel pořád čelíme nepochopení potenciálu ze strany politiků, úřadů a bank. BTC Prague přispívá k osvětě,“ řekl ekonom Lukáš Kovanda na tiskové konferenci. Červnová akce, jež vedle přednášek na testování nejnovějších bitcoinových produktů a služeb, uspokojí chutě zkušených bitcoinerů, stejně jako těch, kteří se s bitcoinovým prostředím teprve seznamují.

Pozvání do pražských Letňan přijali podnikatelé, výzkumníci, autoři, influenceři nebo koučové. Mezi řečníky vystoupí šéf jedné z největších veřejně obchodovatelných společností Michael Saylor, vývojář a CEO Blockstream Adam Back nebo zakladatel a CEO Strike Jack Mallers, který jako jeden z prvních vyvíjel aplikace na lightning síti. Přítomna bude i česká a slovenská bitcoinová reprezentace v zastoupení Pavla “Sticka” Rusnáka, Josefa Tětka, Juraje Bednára, Pavla Luptáka či Ley Petrášové. Paleta bitcoinových témat bude i letos pestrá. Hosté promluví o tom, proč Bitcoin představuje digitální revoluci rovnající se příchodu internetu, objasní, jakým způsobem Bitcoin přináší lidem po celém světě svobodu, i to, jaká budoucnost nejobjemnější kryptoměnu světa čeká.

„Bitcoin jsou nestátní svobodné peníze, které dávají odpověď na spoustu problémů, například nefungující důchodový systém nebo nestabilní měnu,” tvrdí Martin Kuchař, organizátor BTC Prague. Na programu nechybí přednášky o současné kryptoměnové komunitě, problémech dnešních peněz nebo o tom, jakou roli hraje Bitcoin v otázkách udržitelnosti či ve válečných konfliktech. 

BTC Prague naváže na premiérový ročník, který loni navštívilo přes šest tisíc návštěvníků. Za organizací stojí i letos dvojice bitcoinových nadšenců, bratři Martin a Matyáš Kuchařovi. „Letošní ročník přijalo pozvání na 170 řečníků z celého světa, ve výstavní části přivítáme na 85 firem. Takový zájem je pro nás potvrzením, že děláme něco správného. Věříme, že během tří dnů dorazí na osm a půl tisíce návštěvníků,“ doplňují v číslech. Na konferenci budou nové bitcoinové informace a vjemy dávkovány ve vnitřních i venkovních prostorách. Právě venkovní stage s levnějším vstupným a přátelským prostředím, ideálním k navazování nových spojení, ocení zejména bitcoinoví začátečníci.

Více informací zde.

Newsletter