Čeká dolar další oslabení?

Zdroj: Depositphotos

V USA již pomalu prohlašují boj s inflací za vyhraný, na oslavy je však zatím stále brzo. Červnová inflace sice meziročně vzrostla jen o 3 %, a byla tak dokonce nižší než se očekávalo, stále jsme však nad inflačním cílem centrální banky. Výrazně nad cílem pak zůstává jádrová inflace, která je mnohem tvrdohlavější. Co můžeme očekávat od Fedu? A jaké jsou příčiny pádu inflace? Podíváme se také na reakci amerických akcií a dolaru, který výrazně oslabuje. Bude tento trend pokračovat? A pro koho je to dobrá a špatná zpráva? 

Oficiálně nám také odstartovala výsledková sezóna a my si shrneme, co od akcií můžeme očekávat. Poslední výsledkové sezóny působily jako katalyzátory býčích rally při bear marketu. Proč může být tentokrát situace jiná? Do aktuální výsledkové sezóny totiž naopak akcie vstupují po obrovské rally ze začátku roku. Technologické akcie za sebou mají dokonce nejlepší pololetí v historii. Může tato rally pokračovat i přes očekávaný pokles zisků? Mezi technologickými společnostmi se extrémně daří společnosti Meta a my se opět budeme věnovat srovnání její novinky Threads s Twitterem. Čeká Metu soudní tahanice?

Na závěr se podíváme opět pod pokličku našeho oblíbeného akciového šéfkuchaře – Jima Cramera. Ten se v poslední době vyjádřil hned ke dvěma akciím a jak je již zvykem, obě se vydaly naprosto opačným směrem. Jednou z akcií je kryptoměnová burza Coinbase, která od začátku roku předvádí neskutečný výkon. Co stojí za touto rally? A proč by mohla dále pokračovat? Jaká jsou zde rizika? A která meme akcie je tou druhou? To a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním díle Investičního Mementa!

Investiční Memento: Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Toto v pořadí již 30. vydání Investičního Mementa.

Zdroj: Purple Trading, Bloomberg, Reuters 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter