Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Český family office se vládního balíku neděsí

David Neveselý, zdroj: Havel & Partners

V českém prostředí nenarazíte jen na investiční skupiny, ale rovněž na důležitosti sílící family office. Tyto subjekty se zabývají správou, ochranou a distribucí nejen rodinného majetku. Z nedávného výzkumu, který provedla advokátní kancelář Havel & Partners, přitom vyplývá, že balíku vládních opatření se tyto subjekty nijak zvlášť neděsí. Jaké jsou další závěry, včetně toho, jak family office investuje? To na Finanční konferenci 2023 prozradí David Neveselý, partner společnosti Havel & Partners!

„Jednou z charakteristik family office je, že se chytře sdružují s cílem vhodně investovat. Prozradím, že trvale jsou v centru jejich zájmu nemovitosti. Vedle toho drží hotovost a čekají. Mohou ji půjčit, případně oportunisticky nakoupí. U některých se dokonce setkáme s kryptoměnami, ale to je menšina,“ uvedl David Neveselý.

Pokud vás zajímavá víc, zúčastněte se Finanční konference 2023 v pondělí 29. května v Praze. Přednáška Davida Neveselého má název FAMILY OFFICE jako dlouhodobá držba a ochrana rodinného majetku přes rodinné uspořádání typu nadační fond či svěřenský fond, kombinovaný s privátním holdingem.

Zdroj: Roklen, Finanční konference

Mimořádně dobře obsazený čtvrtý ročník financnikonference.cz s více než dvaceti top řečníky se uskuteční 29. května v pražském Opero.  Finanční řízení, financování, kybernetická bezpečnost, M&A, digitalizace, family office, change management, IPO, korporátní dluhopisy, ekonomika, exkluzivní networking. Na všechna tato témata se mohou návštěvníci těšit!

David Neveselý se specializuje na oblast fúzí, akvizic, práva obchodních společností se zaměřením na lokální a přeshraniční přeměny a transfery obchodních společností, finanční právo, právo kolektivního investování, poradenství v rámci transakcí s výrazným daňovým aspektem.

Je spoluodpovědný za poskytování komplexního právně-daňového poradenství v oblasti služeb pro privátní klientelu. Mezi jeho klienty patří nejen ultimativní vlastníci úspěšných domácích i zahraničních podnikatelských uskupení patřících do žebříčku Czech Top 100 a vrcholoví manažeři, ale i příslušníci svobodných povolání či sportovci.

V oblasti akvizic, prodejů a koncernových restrukturalizací se v uplynulých letech účastnil řady transakcí jak na straně prodávajících, tak kupujících, zejména v oblastech private equity, stavebnictví, automobilového průmyslu, finančních a bankovních služeb.

Před příchodem do Havel & Partners spolupracoval jako právník téměř pět let s přední lokální poradenskou společností zaměřující se na oblast komplexního ekonomického poradenství, včetně daňového plánování.

Zdroj: Roklen, Finanční konference

Newsletter