Co bude lepší – Nasdaq, nebo S&P 500?

Zdroj: Depositphotos

Po delší odmlce jsme se znovu sešli s Jardou Brychtou , abychom probrali vše zásadní, co se v posledních týdnech na poli finančních trhů odehrálo. Tentokrát jsme si přizvali na pomoc nového kolegu z řad XTB, slovenského analytika Marka Němky. Pojďme se podívat, na jaká témata jsme se v novém Povídání o trzích zaměřili.

Oproti minulým epizodám, kdy jsme se často zaměřovali na jedno hlavní téma, jsme v aktuálním dílu měli hlavních témat hned několik. Díky tomu, že na trzích je nyní období relativního klidu (i když možná jen období klidu před bouří), bylo možné se více soustředit i na specifické firmy a jejich akcie.

Velkým tématem bylo srovnání indexů Nasdaq a S&P 500, které je v posledních měsících v médiích poměrně často řešeno. Došlo ale i na firmu Heijmans, nizozemskou stavební společnost, která poskytuje levné bydlení pro mladé. Tato společnost je vyhledávána především dividendovými investory a dlouhodobě ji sleduje právě Jarda Brychta.

Z mé strany jsme se podívali do společností Walt Disney a Lockheed Martin, kterým se věnuji ve svém projektu Akciové portfolio Tomáše Vranky. Zbrojovka Lockheed Martin byla předmětem aktuální epizody a Walt Disney zase patří k jedněm z mých největších pozic. Ze zábavního giganta se ale v průběhu posledních měsíců stala mnohými zatracovaná společnost. Je ale Walt Disney opravdu v celkovém úpadku, nebo je v situaci, ve které byla Meta před pár měsíci? Provozovatele Facebooku ještě nedávno také všichni zatracovali, od té doby však cena této akcie vzrostla o více než 250 %.

Z dalších zajímavých věcí jsme řešili i akcie polské vycházející hvězdy, společnosti Dino, která je jedním z předních sítí supermarketů v Polsku a má i velké ambice do budoucna. Zmíněna pak byla i problematika výrobců čipů, kteří se nyní často pohybují na poměrně vysokých valuacích, a řeč přišla také na dluhopisy a mnoho dalšího.

Pokud si chcete poslechnout názor analytiků XTB na tato témata, nejnovější epizoda je zdarma dostupná na odkazu zde.

Zdroj: XTB

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter