Co nového se odehrálo ve FinTech světě?

Zdroj: Depositphotos

Co nového se odehrálo ve FinTech světě? Vznikla nová spolupráce gigantů, byl zveřejněn dokument, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi finančních technologií, a nakonec, na Slovensku vznikl FinTech Hub.

Stripe a Klarna

Co se stane, když síly spojí FinTech giganti, jako je Stripe a Klarna? Miliony podniků ve více než 20 zemích, které používají k provozu online platební software společnosti Stripe, budou mít možnost nabídnout zákazníkům splátkovou platbu Klarna buy now, pay later (BNPL). Alespoň takto to uvedly společnosti ve společném prohlášení. Společnost Klarna zatím začne používat platební službu Stripe k přijímání plateb od spotřebitelů v USA a Kanadě, čímž skokově narostou objemy plateb Stripu. Zajímavostí je, že Stripe naoplátku označila společnost Klarna za svého „preferovaného partnera pro platby“ při nákupech spotřebitelů, jak je uvedeno v tiskové zprávě. V důsledku toho bude po financování nákupu zákazníka společností Klarna a provedení první platby následné platby zpracovávat společnost Stripe.

FinTech RoadMap

Oku čtenáře a pracovníkům ve FinTech sféře by neměl uniknout strategický dokument FinTech RoadMap, který vydala Asociace CTIT. Dokument obsahuje informace z diskuzí FinTech firem, zahraničních reportů, whitepaperů kryptoměn, finančních konferencí a spousty dalších. Pokud máte zájem okusit kondenzované informace, jejichž sběr zabral desítky hodin, neměla by vám tato práce uniknout.

Tento dokument přesahující 200 stran je dostupný zdarma a provede vás oblastmi jako jsou:

  • Blockchain
  • Cryptocurrencies
  • WealthTech
  • InsurTech
  • RegTech
  • BigTech
  • Payments
  • Banking
  • Crowdfunding

FinTech Hub Slovakia

Na Slovensku vznikl unikátní projekt prvního FinTech Hubu, díky aktivitám Slovenské FinTechové asociace a inovativním firem Mastercard a Vacuumlabs. Tato novinka by neměla uniknout žádné finančně technologické firmě v CEE. FinTech Hub pomáhá svým členům s testováním produktu a technologie, právním poradenstvím a také mentoringem. V budoucnosti má pomoci i s získáním VC investice. Hub má velkou ambici změnit CEE region v mekku inovací. Hub už má několik členů napříč regionem, název Slovenský tedy ukazuje spíše na pole adresy než pole působnosti. Pevně věřím, že sousedé na Slovensku jsou na dobré cestě.

Newsletter