Co přinese letošní rok technologickým akciím?

Zdroj: Depositphotos

Sešel jsem se jako obvykle s Jardou Brychtou a Martinem Jakubcem, abychom probrali nejdůležitější události ve světě, které ovlivňují finanční a kapitálové trhy. V aktuální epizodě Povídání o trzích jsme zaměřili především na velké technologické společnosti. Co přinese rok 2023 akciím, jako je Alphabet, Apple nebo Microsoft?

O technologických gigantech se v posledních měsících mluví velmi často a zájem o ně se ještě zvýšil po výsledkové sezóně, která proběhla v posledních týdnech. Ve většině případů šlo o smíšené zprávy: výsledky společnosti Alphabet a reklamy na YouTube, Amazon a jeho cloud, Apple a jeho projekty nebo Microsoft a zklamání z Intelu. Řeč bude samozřejmě také o Netflixu, Tesle a mnoha dalších.

Jaká je tedy současná situace? Co to všechno znamená pro velké technologické společnosti do budoucna a jaký dopad to může mít na běžného investora nebo tradera? O tom všem diskitujeme v novém díle pořadu Povídání o trzích. Vedle výše zmíněných témat se věnujeme i dalším otázkám, jako je chování Fedu, aktuální výsledky amerických bank nebo výkonnost hodnotových společností.

Chcete-li si poslechnout nejnovější epizodu, můžete se zdarma přihlásit k odběru zde: https://cz.xtb.com/povidani-o-trzich

Zdroj: XTB

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter