Australská centrální banka dále zvýšila sazby. Pomohla tím procyklickým měnám. Euro po včerejším US indexu ISM služeb zpevnilo nad 1,0700 EURUSD. Koruna pod 23,55 za euro.

Co zaznělo na XTB Online trading konferenci 2023?

Zdroj: Depositphotos

Tuto sobotu proběhla jedna ze dvou XTB konferencí tohoto roku. Jarní akce se jako vždy soustředila primárně na trading a krátkodobé obchodování. Kromě tradingu se ale řešil i vývoj ekonomiky z makro hlediska a další témata. Z celé akce je dostupný záznam i s bonusovými materiály, konferenci je tedy možné bez problému zhlédnout i zpětně.

Událost byla rozdělena do tří tematických celků, kde každá část obsahovala dvě přednášky a následný diskuzní panel.

Obecné rady pro úspěšný trading

První díl konference byl tematicky zaměřen především rady do tradingových začátků. Přímo na tradingové začátky se zaměřil první řečník, profesionální trader Ondřej Hartman. Na něj poté navázal Jakub Kraľovanský (Trader 2.0) se svou prezentací o nástrahách tradingu v roce 2023. Pánové se následně v rámci diskuze bavili především o začátcích tradingu v krizových obdobích a obdobích růstu. V tomto případě se oba hosté shodli na tom, že ačkoliv časy krizí jsou pro trading poměrně riskantní, člověk, který začíná svoji obchodní kariéru v takovém čase může z těchto zkušeností těžit dlouhá léta, což takovým obchodníkům může dát velkou výhodu oproti těm, kteří začínají v klidném růstovém období. Dále byla například zmíněna tradingová disciplína nebo specifika obchodování kryptoměn.

Technická analýza

Po obecných radách se přešlo dál k praktičtějších obchodním tématům. Celá druhá část konference byla tedy věnována technické analýze a práci s grafy. Zde se své schopnosti představil Marek Vaňha (Golden pocket), po něm zkušený obchodník na finančních trzích Tomáš Vobořil svou prezentaci o grafech a psychice tradera. Následná panelové diskuze byla bližším specifikům technické analýzy, proč je tolik důležitá a proč se vyplatí zaměřit se na denní a týdenní rutinu.

Aktuální makroprostředí

V poslední části přišla řada na makroekonomická témata. Zde správce privátního kapitálu David Monoszon mluvil o makropohledu pro aktivní správu investic a trading, zmínil také problematiku jednodenních opcí. Poslední host, analytik XTB Štěpán Hájek následně vysvětlit fungování sentimentu na trhu a detailně popsal jednotlivé fáze a ukazatele medvědího trhu. V konečné diskuzi pak bylo vše ohledě současné situace ještě detailněji rozvedeno.

Bonusové materiály

K záznamu byla vypracována i řada bonusových materiálů pro reálné klienty XTB. Konkrétně se jedná o:

  • VIDEO: Aktuální tržní výhled Ondřeje Hartmana
  • VIDEO: Aktuální nejen FX výhled Tomáš Vobořila
  • VIDEO: Aktuální nejen komoditní výhled Vojtěcha Slováka
  • VIDEO: Aktuální nejen krypto výhled Jakuba Kraľovanského
  • E-BOOK: Predikce TOP traderů

 

Pokud máte o záznam konference a bonusové materiály zájem, můžete se o ně ZDARMA přihlásit zde: https://cz.xtb.com/zaznam-a-bonusy-z-online-trading-konference-2023

Zdroj: XTB

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter